Альтернатива вершковому маслу може викликати недоумство

18.04.2024 в 17:00
Альтернатива вершковому маслу може викликати недоумство

Незворотні наслідки деменції спонукають наукову спільноту шукати ефективні способи її запобігання та лікування. Виявлено фактори ризику, яких при здоровому способі життя можна уникнути.

Так, деякі дієтичні рішення можуть становити загрозу для здоров’я, наприклад, популярна альтернатива вершковому маслу-маргарин. Незважаючи на те, що продукт схильний до сильної хімічної обробки, їм нерідко замінюють масло з коров’ячих вершків. Девід Вінер, фахівець з навчання в додатку Freeletics для фітнесу та способу життя на основі штучного інтелекту, стверджує, що хімічний діацетил маргарину провокує злипання білка бета-амілоїду, що характеризує деменцію і хворобу Альцгеймера. “Цей інгредієнт також може посилити токсичну дію цього білка в мозку”, – цитує експерта.

 

До слова, маргарин регулярно потрапляє в чорний список небезпечних продуктів харчування через його традиційну асоціацію з трансжирами – формою обробленої (гідрогенізованої) рослинної олії, що зазвичай міститься в маргарині, який вважається однією з найнебезпечніших харчових добавок. Трансжири також містять рослинна олія, випічка, морозиво і фастфуд.

Згідно з дослідженням,  люди з більш високим рівнем трансжирів в крові можуть бути на 50-75% більш схильні до розвитку хвороби Альцгеймера або деменції. Такі висновки вчені зробили на основі вивчення способу життя протягом десяти років більше 1600 японських чоловіків і жінок без деменції. Потім дослідники взяли до уваги й інші фактори, наприклад, високий тиск, діабет і куріння. Вони виявили, що люди з двома найвищими рівнями трансжирів були набагато більш схильні до розвитку деменції, ніж люди з найнижчими показниками.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив