«У мене „синдром сервізу“». Історія про те, що радувати себе потрібно щодня, а не колись потім

29.02.2024 в 15:00

Усі ми схильні відкладати життя потім. Ми маємо гарний одяг для особливого випадку, якого ми не носимо, тому що випадок так і не настає. Порадіти ми собі дозволяємо лише після важливих подій («От дороблю ремонт і зітхну спокійно»). І так до безкінечності. Сьогодні ми публікуємо історію про те, що не потрібно відкладати життя в довгу скриньку. Сподіваємося, цей текст надихне вас жити тут і зараз, а фінал додасть віри у чудеса.

Ви ж пам'ятаєте гарний сервіз із маминого чи бабусиного серванту? Він завжди стояв за склом, розкішний і недоступний, і пити з нього чай щодня заборонялося: «Це на свято», «Гості прийдуть, тоді й дістанемо». Взяти хоч одну витончену філіжанку і просто налити в неї чаю — ні, «Іди візьми звичайний кухоль».

Пам'ятайте ви, напевно, і те, що виймався він з-за скла в кращому випадку кілька разів на рік. Звісно ж, лише з особливих випадків: на день народження когось із дорослих, Новий рік, 8 Березня (якщо гості прийдуть). А нам, тоді ще маленьким, було незрозуміло, чому не можна пити чай із гарних чашок завжди, просто так, не чекаючи неодмінно свята.

І, звичайно, всі ми загадували: ось виросту, і буде в мене свято щодня, і чай із сервізу, і цукерки зранку.

«У мене „синдром сервізу“». Історія про те, що радувати себе потрібно щодня, а не колись потім
 
 

Вже подорослішавши, задумалася: чи я виконала ту обіцянку маленькій собі — влаштовувати свято щодня, не чекаючи особливого приводу? Виявилося, що ні. Я продовжую слідувати тому ж «принципу сервізу за склом», залишаючи все найкрасивіше і найсмачніше для якихось важливих подій, а на кожен день і що простіше зійде. І скільки ж таких «сервізів» у моєму нинішньому житті?

Ось яку, наприклад, каву я п'ю вранці? Та найпростіший, розчинний, тому що на щось більше вічно немає часу, то бажання. І чашка у мене з відколотою ручкою, але викинути якось шкода. Просто вранці, виправдовувала я себе, хочеться лягти скоріше назад у ліжко, а не тягнутися на роботу і тим більше не милуватися чашкою. Яка різниця взагалі, куди наливати цю водянисту розчинну каву?

Але гаразд, думаю, спробую. Та просто для галочки, щоб потім не докоряти собі, що знову не зробила. Купила величезний затишний кухоль з якимось зимовим малюнком, як на светрі. І дорогу мелену арабіку, таку ароматну, що голова паморочиться. З ранку зварила в турці, як ведеться, навіть у пориві натхнення щіпку кориці туди кинула. І знаєте, вперше промозглий зимовий ранок здався не таким уже неприємним.

А взяти ось домашній одяг. У моєму вбранні можна сміливо йти лякати ворон на городі: вицвіла футболка, якій уже років 5 як пора на спокій, витягнуті на колінах штани та шкарпетки з Міккі-Маусом, які я, на мою думку, ще в старших класах носила.

І завжди плювати було: зручно — і гаразд, ніхто ж не бачить. А тут спитала себе: а може, годі, ну? Взяла і замовила найкрасивішу домашню піжаму, яку тільки знайшла. І виявилося, що вона така ж затишна, як старі штани, ще й виглядає класно.

Сиджу така ошатна в цій піжамі, і усмішка в мене до вух. Навіть розпустила свій вічний пучок, причесалася, очі підфарбувала, бо мої вії востаннє туш бачили на офісному корпоративі. Мама весь день на мене косилася, а потім єхидно так: «І чого це ти так намарафетіла? Чи важливих гостей чекаєш?» Я тільки з усмішкою відмахнулася: нехай думає, що хоче.

Потім ще раптом зрозуміла, що мій синдром сервізу поширюється не тільки на речі, а й на людей. Наприклад, з Оленкою ось дружимо з дитинства, я звикла заплющувати очі на її «тарганів». Ну і що, що вона якось у школі розпустила про мене плітки? Помилувалася, з ким не буває. Подумаєш, приходить у гості і, поблажливо посміхаючись, ніби жартома каже: «Ой, ну господиня з тебе, звичайно, завжди була ніяка: дивись, який пилюка». Хоча полиці перед приходом гостей зазвичай протираю. Так, позичила у мене 3 роки тому чималу суму і все ніяк не збереться повернути. Нічого страшного, дружба важливіша за гроші, правда ж?

А тут у мене наче лампочка в голові засвітилася. Адже я не дозволяю собі шукати нові приємні знайомства, знаходити людей, які мене радуватимуть, а не засмучувати. Адже спілкуємося з тією ж Ленкою вже 100 років і... Та вже звикла, зійде, навіщо щось міняти, напружуватися? Але ось переклацнуло наче щось. І коли Олена вкотре подзвонила, щоб напроситися в гості, я сказала «ні».

«У мене „синдром сервізу“». Історія про те, що радувати себе потрібно щодня, а не колись потім
 
«У мене „синдром сервізу“». Історія про те, що радувати себе потрібно щодня, а не колись потім
 

Так ось, одного суботнього ранку налила я у свій новий кухоль кави і вирішила шафу розібрати, літні речі прибрати подалі. Дивлюся, на вішалці вечірня сукня , останній раз 4 роки тому його одягала, на весілля до Ленки. З того часу воно так у шафі і припадає пилом: більше для нього приводу не знайшлося.

Дай, думаю, приміряю, хоч удома пофарбуюся. Наділа, верчуся перед дзеркалом, і раптом дзвінок у двері. Та наполегливий такий, наче я знову сусідку знизу затопила. І я як була — у сукні цьому, босоніж, з кухлем у руці — біжу до дверей. Відкриваю, а там хлопець стоїть, рум'яний такий, тільки з морозу зайшов.

 

- Ну нарешті, Санек! Я вже думав, ти там дрихнеш!
Оглядає мене. А я, як ви розумієте, зовсім не Санек. І раптом усміхається так:
— Ой, дівчино, це я, напевно, дверима помилився. До друга на новосілля їхав, а номер квартири дорогою забув. Я Антон, і руку простягає. —  А у вас, дивіться, кухоль на мій светр схожий .

Дивлюся — і справді, у нього з-під куртки светр видніється, а візерунок точнісінько як на моєму гуртку. І засміялися чомусь заливисто, як діти.

«У мене „синдром сервізу“». Історія про те, що радувати себе потрібно щодня, а не колись потім
 
 

Загалом через пару днів ми з Антоном йдемо на ковзанку. Це якось само собою вийшло. Я давно хотіла на ковзанку, але весь час було то ніколи, то не було з ким. А тут цей хлопець у смішному светрі з'явився ніби звідки, ми обмінялися номерами, і наступного ж дня він мені подзвонив. А я візьми та запроси його покататися на ковзанах. Сама. Без жодного приводу.

Зрештою, немає нічого поганого в тому, щоб іноді брати долю у власні руки та діставати гарний сервіз із шафи. Адже цей особливий день — він сьогодні. І завтра. І взагалі завжди.

«У мене „синдром сервізу“». Історія про те, що радувати себе потрібно щодня, а не колись потім
 
 
Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив