Як мешканцям Миколаєва та області поскаржитися на неякісні медичні послуги: відповідь НСЗУ
![Як мешканцям Миколаєва та області поскаржитися на неякісні медичні послуги: відповідь НСЗУ Як мешканцям Миколаєва та області поскаржитися на неякісні медичні послуги: відповідь НСЗУ](http://img.novosti-n.org/upload/news/837020.jpg)
Як мешканцям Миколаєва та області поскаржитися на неякісні медичні послуги: відповідь НСЗУ
З початку року Національна служба здоров’я України отримала 12 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги у закладах Миколаївщини.
Про це йдеться у листі НСЗУ, передають «Новини-N».
Найбільша частка скарг — через відмову в наданні послуг, передбачених Програмою медичних гарантій (5 скарг). Стільки ж скарг – через вимагання коштів за надання послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів. Такі випадки є неправомірними, адже вартість медичних послуг закладам із договором сплачує НСЗУ.
«Скарги для НСЗУ - це індикатор якості надання послуг, вартість яких ми оплачуємо. Це чудовий інструмент корекції та розуміння, хто з наших партнерів - надавачів послуг, справді працює совісно та якісно, а хто - ні. Усі скарги детально опрацьовуються, ми аналізуємо їх та робимо відповідні висновки. Закликаємо пацієнтів звертатись до НСЗУ. Адже пацієнт має право на якісні медичні послуги, які він же і оплачує за рахунок своїх податків», — зазначив Денис Чорний, в.о. директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ.
Лише залишаючи скаргу, можна покращити медичну систему. Завдяки зверненням щодо порушень у лікарнях, з початку року НСЗУ вдалося поновити право 61 пацієнта на допомогу за Програмою медичних гарантій.
«Чим більше пацієнт надасть доказів щодо порушень з боку закладу, наприклад, чеки за придбані ліки, чи оплачені послуги з лікування або діагностики, фото і відео, тим більше шансів поновлення права пацієнтів на безоплатну медичну допомогу», – додав Тарас Стеценко, заступник начальника відділу роботи зі скаргами пацієнтів.
Як діяти пацієнтам у разі порушення прав?
1.Звернутися зі скаргою до головного лікаря.
2.Якщо головний лікар не вирішує проблему — звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя.
3.Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі “Громадянам”: https://cutt.ly/hewPO7gU.
Також залишити скаргу можна у декілька способів:
- За безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення.
- Надіслати офіційний лист на електронну пошту: info@nszu.gov.ua.
- Надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.
- Написати звернення на особистому прийомі громадян.
Що варто вказати в скарзі?
1.Зазначте прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження.
2.Зазначте дату події, викладеної у скарзі.
3.Правильно вкажіть назву лікарні.
4.Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали чи відмовлялася надати послугу.
5.Детально опишіть ситуацію, яка з Вами сталася.
6.За можливості зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали. За наявності додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги.
7.Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер мобільного чи стаціонарного телефону, електронну адресу, поштову адресу.
Аби скарга мала позитивний результат — важливо надати якомога більше фактів та доказів вимагання коштів (чеки, фото чи відео, імена медпрацівників, які вимагали кошти). Це допоможе встановити факт вимагання та повернути пацієнту кошти.
![Проходить суд над підозрюваним у вбивстві Фаріон: трансляція](https://img.youtube.com/vi/Caj38f9U05Y/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Донецьку люди перекрили дорогу: вимагають дати воду](https://img.youtube.com/vi/VeGu3bZoOjg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Як спека та відключення світла завдають шкоди продуктам на ринках Миколаєва (відео)](https://img.youtube.com/vi/unJkoUnjMaA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Миколаєві чоловік безпричинно бив жінок на вулицях (відео)](https://img.youtube.com/vi/Jbq3whZSOrA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Масштабна пожежа у Миколаєві: вранці на місці все ще працюють рятувальники](https://img.youtube.com/vi/CPPpuuHAPBA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Під Миколаєвом масштабна пожежа: величезний стовп диму піднімається на 100 метрів у повітря (відео)](https://img.youtube.com/vi/zxSNP4m2JPw/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Nikodaycamp - літній табір для вашої дитини](https://img.youtube.com/vi/tfYCWBnlwIg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Миколаївські морпіхи показали, як під Харковом працюють їхні «Сови» (відео)](https://img.youtube.com/vi/mrStur6_tlk/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Смертельна ДТП у Миколаївській області: 6-річного Ігната збили за 10 метрів від будинку](https://img.youtube.com/vi/OVtKMzvQuMg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)