«Наша енергосистема потребує відновлення через російські атаки та подальшого розвитку», – Антон Табунщик
Південноукраїнську АЕС із робочим візитом відвідав виконувач обов’язки голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. Його зустрічали голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, гендиректор філії «ВП «ПАЕС» Ігор Полович, міський голова Южноукраїнська Валерій Онуфрієнко та секретар Южноукраїнськом міськради Денис Кравченко.
«Останнім часом росіяни цілять наші обʼєкти критичної інфраструктури, аби лишити Україну світла та тепла. Але наші воїни боронять небо, а енергетики – безперестану працюють для стабілізації ситуації. Енергоатом анонсував будівництво енергоблоків №4 та №5», – повідомив Антон Табунщик.
Наразі тут експлуатуються три енергоблоки загальною потужністю 3000 МВт, а нові два будуть збудовані за технологією АР1000 Westinghouse. Для цього вже почали розробляти проєкт та техніко-економічне обґрунтування. Надалі буде проводитись державна експертиза тощо.
Також у рамках візиту провели нараду з керівництвом ПАЕС, її працівниками, а також владою громади. Обговорили низку виробничих питань, а саме – основні показники Компанії за перші 4 місяці 2024 року, реалізацію Енергетичної стратегії України та будівництво 10 ГВт атомних потужностей до 2050 року, а також кроки із довгострокового самозабезпечення Енергоатома ядерним паливом.
«Ми, як представники місцевого самоврядування, на рівні різних рад підтримуємо роботу цих підприємств та ПАЕС зокрема. Те, що в умовах повномасштабної війни Україна працює над відновленням – феномен для всього світу. І ми продовжимо це робити, аби наша держава була міцнішою!» – наголосив голова облради.
![Проходить суд над підозрюваним у вбивстві Фаріон: трансляція](https://img.youtube.com/vi/Caj38f9U05Y/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Донецьку люди перекрили дорогу: вимагають дати воду](https://img.youtube.com/vi/VeGu3bZoOjg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Як спека та відключення світла завдають шкоди продуктам на ринках Миколаєва (відео)](https://img.youtube.com/vi/unJkoUnjMaA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Миколаєві чоловік безпричинно бив жінок на вулицях (відео)](https://img.youtube.com/vi/Jbq3whZSOrA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Масштабна пожежа у Миколаєві: вранці на місці все ще працюють рятувальники](https://img.youtube.com/vi/CPPpuuHAPBA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Під Миколаєвом масштабна пожежа: величезний стовп диму піднімається на 100 метрів у повітря (відео)](https://img.youtube.com/vi/zxSNP4m2JPw/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Nikodaycamp - літній табір для вашої дитини](https://img.youtube.com/vi/tfYCWBnlwIg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Миколаївські морпіхи показали, як під Харковом працюють їхні «Сови» (відео)](https://img.youtube.com/vi/mrStur6_tlk/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Смертельна ДТП у Миколаївській області: 6-річного Ігната збили за 10 метрів від будинку](https://img.youtube.com/vi/OVtKMzvQuMg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)