Голосование в условиях COVID-19: в Николаеве на входах в участки образуются очереди из-за ограничений

25.10.2020 в 09:18

Утром в воскресенье, 25 октября, в Николаеве, как и во всей Украине, открылись избирательные участки для голосования на местных выборах.

В школе №42 в Ингульском района г. Николаева, где побывал корреспондент «Новостей-N», работают сразу несколько избирательных участков, для которых предусмотрены разные входы в здание. Перед дверями каждого из участков скопились очереди из желающих проголосовать, которых не впускают в помещение, чтобы не создавать столпотворение и не нарушать карантинных ограничений в связи с пандемией коронавируса.

Люди ждут на улице, пока количество голосующих на участке не уменьшится - только после этого запускают следующих. Кроме того, на входе в каждый участок всем измеряют температуру при помощи бесконтактного термометра. На самих участках оборудована отдельная кабинка, на которой написано «Для осіб з ознаками ГРВІ». Такая же табличка размещена на одной из избирательных урн.

Как рассказала в комментарии «Новостям-N» председатель участковой комиссии №480863 Марина Сабодаш, расположенной здесь же, в школе №42, необходимость соблюдать карантинные ограничения вызывает недовольство у граждан, пришедших проголосовать, потому что они вынуждены ожидать на улице.

Глава комиссии сообщила, что для избирателей на участке есть ручки, которые после каждого использования будут продезинфицированы, а также есть в наличии одноразовые маски - их будут бесплатно выдавать гражданам, которые придут голосовать без этого средства защиты.

Также в помещении, по словам Марины Сабодаш, один раз в 2 часа будет производиться санитарная обработка поверхностей, раз в 4 часа будут мыть полы с дезсредством.

- Практически все, кто приходит голосовать, находятся на участке в масках, люди соблюдают карантииные ограничения,- рассказала председатель.

Комментарии (15)
Тракторист
25.10.2020 в 09:20 | XX
С праздником - День автомобилиста и дорожника!
Фитюн
25.10.2020 в 09:23 | UA
Ьакоый празник выборами не исортить!!
Маруся
25.10.2020 в 09:24 | UA
«Для голосующих с признаками ОРВИ»

Это полный трындец, друзья ! С признаками простуды, во время карантина, люди должны сидеть ДОМА !!!
Веселун
25.10.2020 в 09:45 | UA
Никаких дома, нашим кандидатам нужно к кормушке!!! Идите голосуйте!!!!!
Проголосовавший
25.10.2020 в 10:07 | UA
Только что проголосовал, всё нормально организовано, спокойно, достойно. У нас просто нац. характер такой - всегда везде всё не так, ну не нравится и всё тут :)
Проголосовавший
25.10.2020 в 10:11 | UA
Да, вспомнил, что почему-то не было на участке людей с пятью вопросами от президента. Опомнились-отменили? :)
вибори вибори
25.10.2020 в 10:22 | UA
Наші можновладці популістично опікуються (або роблять вигляд) ВСІМА ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ, наголошуючи, що виборчий процес – невід’ємне право громадян, зокрема тих, які мають підтверджений тест на Covid-19, надаючи їм можливість проголосувати навіть на дому або в окремих кабінках на виборчих дільницях. Водночас, працівники поліції, залучені до охорони громадського порядку на цих самих дільницях такої можливості не мають. Чому? Відкріпні талони як анахронізм пішли в небуття, а іншого механізму проголосувати поза місцем реєстрації не придумали.
вибори вибори
25.10.2020 в 10:24 | UA
То як виглядає процес зсередини? В Україні за два роки вибори проводяться вже вчетверте. Чи звертали ви коли-небудь увагу на те, в яких умовах доводиться «охороняти громадський спокій» - а по факту жити на протязі тижня на виборчій дільниці тим, без кого ці вибори не відбудуться як такі?
Керівники поліцейських підрозділів за декілька днів до голосування направляють своїх підлеглих по всій області. Старі бібліотеки, спортивні зали в школах, будинки культури та сільських рад – все перетворюється на арену виборчих перегонів. Історії жахливих умов, а саме: напівзруйновані, холодні приміщення де з меблів – це один стілець (як правило з набору шкільних меблів) та в кращому випадку таргани передаються один одному як народний епос. Та ми ж з вами люди 21 сторіччя – і в еру месенджерів та соцмереж, перед нами постає ще більше цікавих подробиць у вигляді щурів та змій біля опечатаних сейфів з бюлетнями. Добре, якщо на території виборчої дільниці є хоча б холодна вода та відкритий туалет. Перелік «тягот і «лішєній» служби» можна продовжувати дуже довго. Але, щоразу умови все гірші і гірші. Якщо вибори проходять щороку, то може вже час виборчі дільниці зробити в тих місцях, де буде комфортніше і зручніше усім – і тим хто голосуватиме і тим хто забезпечуватиме голосування?
вибори вибори
25.10.2020 в 10:24 | UA
Перед тим як заступити на дільницю поліцейський зобов’язаний з’явитися на інструктаж та отримати табельну вогнепальну зброю у будь-який визначений керівництвом час доби (зазвичай мало кого цікавить що о четвертій ранку окрім як на таксі не доїдеш). Потім зі зброєю, спеціальними засобами та особистим крамом, набраним на тиждень поневірянь в нелюдських умовах, самостійно дістатись до своєї виборчої дільниці – теж цікавий квест. Перелічуючи все це логічним видається питання: чому поліцейські, які належним чином виконують свої обов’язки по забезпеченню громадського порядку на виборчих дільницях залишаються заручниками ситуації? Вони не «робокопи», а прості люди, як всі інші. Так само хворіють, і наврядчи хто бажає принести після нікому непотрібних виборів вірус COVID 19 додому до своїх рідних і близьких. Кандидати, голови, члени комісій своєю електоральною колотнечею спонукають порушення рекомендацій МОЗ України. В цей самий час поліцейських не забезпечили елементарними масками, антисептиками у потрібній кількості. Виходить, що правоохоронці зобов’язані, ризикуючи власним здоров’ям і, не дай Бог життям, ходити по адресам хворих на COVID 19 щоб забезпечити ВСІМ РІВНІ ПРАВА.
вибори вибори
25.10.2020 в 10:25 | UA
Зважаючи на ситуацію з кількістю хворих на Covid-19, можу стверджувати про те, що поліцейські хворіють так само, як і всі інші, з таким ж симптомами. Проблема полягає в наступному: щоб не зірвати проведення виборів, керівники поліції не відправляють на самоізоляцію контактних осіб – тобто підлеглих, що перебували в контакті з тими у кого підтвердився COVID 19, наражаючи на небезпеку не тільки колег а і громадян, які прийдуть на вибори.
вибори вибори
25.10.2020 в 10:25 | UA
Про що думають керівники? Про що думає голова комісії та на останок про що думають наші чиновники? Відповідь одна - про себе. До влади знову прийдуть ті яким просто наплювати на своїх громадян.
п.с. з нетерпінням очікуватимемо фото та відео інсайду з виборчих дільниць)
Майдауны это диагноз
25.10.2020 в 10:58 | UA
На выборы идут только лохи.
Кааа
25.10.2020 в 11:26 | UA
Не иду. Не иду.Не иду.
Матвеевка
25.10.2020 в 11:49 | UA
Облом но пойду проголосую за ШАРИЯ!
Лилу
25.10.2020 в 13:40 | UA
Даже странно читать,что уже тысячи раз обманутые люди идут на голосование,тем более во время пандемии.На что они надеются-непонятно.
Как, интересно, кандидаты в депутаты вышли бы с положения,Если-бы никто не пришел на выборы?Или пришли,но написали-мы против всех,мы вам больше не верим!
Пролезть к кормушке-единственная и главная цель этих упырей.