План по противодействию распространения коронавирусной инфекции в Николаеве

16.03.2020 в 08:08
План по противодействию распространения коронавирусной инфекции в Николаеве

План по противодействию распространения коронавирусной инфекции в Николаеве

Предлагаем вниманию наших читателей план по противодействию распространения коронавирусной инфекции и борьбы с ней в г. Николаеве, предложенный депутатами горсовета

ПЛАН ДОДАТКОВИХ ЗАХОДІВ

щодо запобігання поширенню  гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та організації ефективної боротьби з нею на території м. Миколаєві 

Мета плану

Забезпечення проведення систематичного аналізу захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, на території м. Миколаєва з метою прогнозування виникнення можливої епідемії та впровадження заходів на попередження активного поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, на території м. Миколаєва, запобігання високого рівня захворюваності, летальності, інвалідизації населення і недопущення дестабілізації функціонування соціально-економічних структур міста.

Нормативно - законодавчою базою плану є:

 • Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;
 • Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»;
 • розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.02.2020 № 93-р «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV»;
 • накази МОЗ України від 24.01.2020 № 185 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)», від 10.02.2020 №292 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 січня 2020 року № 185»;
 • комплексний план заходів щодо запобігання поширення грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в м. Миколаєві в 2020 р., затверджений протоколом постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Миколаєва від 11.03.2020 № 4.

Цілі, та завдання заходів:

Планування та координація заходів, моніторинг та оцінка епідемічної та епізоотичної ситуації, запобігання заносу та обмеження поширення інфекції, проведення комплексних заходів, направлених на зменшення загрози пандемії, активізація системи обміну інформацією щодо перебігу пандемії, боротьба з захворюванням на гостру респіраторну хворобу, спричиненим коронавірусом COVID-19, у м. Миколаєві 

ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ

№ п/п

Виконавець, назва заходу

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Необхідність у додатковому фінансуванні

 

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

 

1.

Розробити та надати на затвердження тимчасового оперативного штаба (далі – ТОШ) план заходів та кошторис витрат Миколаївської міської ради щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

18.03.2020

Т.Казакова

 

1.1.

Забезпечити невідкладне проведення пленарних засідань ММР з усіх питань забезпечення життєдіяльності міста, запобігання та боротьби з COVID-19.

з 18.03.2020

Т.Казакова

1.2.

Забезпечити тимчасове обмеження вільного доступу до сесійної зали осіб, які не є депутатами різних рівнів, членами виконавчого комітету, посадовими особами виконавчих органів ММР, а також запрошеними на пленарне засідання.

з 18.03.2020

Т.Казакова

1.3.

Змінити розсадку депутатів ММР у сесійній залі, забезпечивши відстань між робочими місцями депутатів не менш ніж 1 метр.

18.03.2020

Ю.Ливинова

1.4.

Тимчасово зупинити діяльність постійних комісій ММР, окрім випадків, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності міста, запобігання та боротьби з COVID-19.

На період епідемії або  пандемії

Т.Казакова

1.5.

Створити депутатські групи для оперативного контролю додержання в м. Миколаєві рішень КМУ, ММР, виконавчого комітету ММР та комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва щодо виконання заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та боротьби з нею на території м. Миколаєва.

18.03.2020

Т.Казакова

1.6.

Прийняти рішення щодо будівництва міського кладовища на вулиці Херсонське шосе, 112 і забезпечити його виконання.

20.03.2020

О.Сєнкевич

Потребує додаткового фінансування

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ММР

 

2.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат виконавчого комітету ММР щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

20.03.2020

О.Сєнкевич

 

2.1.

Організувати роботу ТОШ.

20.03.2020

В.Криленко

2.2.

Забезпечити ТОШ відповідними приміщеннями, надійними засобами зв’язку, комп’ютерним обладнанням, кваліфікованим персоналом тощо.

20.03.2020

Ю.Литвинова

2.3.

Розробити оперативні плани заходів виконавчих органів ММР для трьох сценаріїв розвитку ситуації з захворюваннями на гостру респіраторну хворобу, спричиненими коронавірусом COVID-19: на міжепідемічний період, на період епідемії та на період пандемії.

20.03.2020

О.Герасіменя

2.4.

Розробити орієнтовний кошторис витрат, пов’язаних з реалізацією заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та організації ефективної боротьби з нею на території м. Миколаєва, для кожного із зазначених сценаріїв.

20.03.2020

В.Криленко

2.5.

Створити резервний фонд міського бюджету на придбання медичного обладнання, лікарських, дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту.

20.03.2020

В.Святелик

 

2.6.

Визначити джерело фінансування потреби необхідних медичних засобів та опрацювати питання створення резервного фонду для додаткового фінансування заходів, в разі поширення інфекції.

18.03.2020

В.Святелик

 

2.7.

Розробити цільову програму запобігання поширенню гострої респіраторної хвороб,и спричиненої коронавірусом COVID-19, та організації ефективної боротьби з нею на території м. Миколаєва у 2020 році.

20.03.2020

Т.Шуліченко

2.8.

Внести зміни до рішення ММР «Про бюджет міста Миколаєва на 2020 рік 14201100000 (код бюджету), передбачивши в бюджеті 2020 кошти на виконання програми запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та організації ефективної боротьби з нею на території м. Миколаєва у 2020 році.

20.03.2020

В.Святелик

2.9.

Створити інформаційно-аналітичний центр для створення та розповсюдження інформації щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та організації ефективної боротьби з нею на території м. Миколаєва.

20.03.2020

І.Хоржевська

Потребує додаткового фінансування

2.10.

Створити єдиний цілодобовий інформаційно-консультаційний call-центр з усіх питань життєдіяльності міста, в тому числі з питань, які безпосередньо стосуються захворюваннь на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, залучивши до роботи у ньому, зокрема, фахівців-вірусологів та лікарів.

20.03.2020

В.Криленко

Потребує додаткового фінансування

2.11.

Провести розрахунки потреб в засобах захисту та лікування, дезінфекційних препаратів, обладнання, необхідного для запобігання розповсюдження коронавірусу та надання медичної допомоги. Підготувати бюджетний запит та надати до департаменту фінансової та бюджетної політики міської ради.

Негайно

Ю.Литвинова

Потребує додаткового фінансування

2.12.

Тимчасово зупинити роботу закладів департаменту праці та соціального захисту населення, управління освіти, управління  з питань культури та охорони культурної спадщини, управління у справах фізичної культури і спорту ММР.

Негайно

В.Криленко

 

2.13.

Забезпечити заклади осоціального захисту населення, освіти, культури, спорту,  необхідною кількістю антисептичних засобів, диспансерами, дозаторами для дотримання заходів гігієни рук.

24.03.2020

Ю.Литвинова

Потребує додаткового фінансування

2.14.

Розробити нормативну документаціію для введення, в разі необхідності, режиму надзвичайної ситуації.

24.03.2020

О.Герасіменя

 

2.15.

Вжити інші заходи, передбачені Законом України «Про правовий режим надзвичайного стану».

Постійно

Керівники виконавчих органів міської ММР, підприємств, установ, закладів міста

 

2.16.

Підсилити охорону адміністративних будівель ММР.

з 20.03.2020

Ю.Ливинова

Потребує додаткового фінансування

2.17.

Тимчасово обмежити доступу до адміністративних будівель відвідувачів (окрім окремо визначених приміщень закладів соціального забезпечення населення та ЦНАПу).

з 20.03.2020

Ю.Ливинова

2.18.

Забезпечити доступ до адміністративних будівель співробітників, депутатів ММР, членів виконкому ММР та запрошених виключно за перепустками, виданими начальником ТОШ, або його заступниками.

з 20.03.2020

В.Криленко

2.19.

Проводити засідання виконавчого комітету ММР виключно з питань забезпечення життєдіяльності міста, запобігання та боротьби з COVID-19 за участі виключно запрошених на засідання.

з 20.03.2020

О.Сєнкевич

2.20.

Забезпечити функціонування наступних виконавчих органів ММР:

Постійно

-       департамент праці та соціального захисту населення;

С.Василенко

-       департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів;

С.Овчиннікова

-       департаменту надання адміністративних послуг (ЦНАПу);

Д.Лазарєв

-       юридичного департаменту;

І.Бочарова

-       управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту;

О.Герасіменя

-       управління охорони здоров’я;

І.Шамрай

-       управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій;

Д.Попов

-       відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами;

І.Оніщенко

-       господарсько-експлуатаційного відділу;

О.Панфілов

-       технічно-транспортного відділу;

В.Бевзюк

-       сектор захисту інформації.

О.Шамовський

2.21.

Тимчасово вдвічі скоротити кількості співробітників, які одночасно перебувають у будівлях ММР  наступних виконавчих органів ММР (окрім випадків, визначених ТОШ):

На період епідемії або  пандемії

-       адміністрації Заводського району;

В.Дмитрук

-       адміністрації Центрального району;

О.Береза

-       адміністрації Інгульського району;

Ю.Гранатуров

-       адміністрації Корабельного району;

О.Цуканов

-       департаменту житлово-комунального господарства;

С.Коренєв

-       департаменту фінансів;

В.Святелик

-       департаменту архітектури та містобудування;

А.Цимбал

-       департаменту економічного розвитку;

Т.Шуліченко

-       департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій;

А.Слободяник

-       управління земельних ресурсів;

С.Бондаренко

-       управління комунального майна;

М.Мкртичан

-       управління капітального будівництва;

Г.Патока

-       управління державного архітектурно-будівельного контролю;

О.Туова

-       управління освіти;

Г.Личко

-       відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету.

І.Щербакова

2.22.

Тимчасово до п’яти осіб скоротити кількість співробітників, які одночасно перебувають у будівлях ММР  наступних виконавчих органів ММР, (окрім випадків, визначених ТОШ):

На період епідемії або  пандемії

-       департаменту міського голови;

Ю.Литвинова

-       управління з питань культури та охорони культурної спадщини;

Ю.Любаров

-       управління у справах фізичної культури і спорту;

О.Машкін

-       управління апарату Миколаївської міської ради;

О.Пушкар

-       архівного відділу;

В.Сафронова

-       відділу стандартизації та впровадження електронного врядування;

Д.Канарський

-       відділу інформації та використання документів ліквідованих установ (трудовий архів);

О.Ключникова

-       відділ кадрів;

Н.Кузьмичова

-       служби у справах дітей Миколаївської міської ради.

Ю.Кравченко

2.23.

Тимчасово зупинити діяльність наступних виконавчих органів ММР, (окрім випадків, визначених ТОШ):

На період епідемії або  пандемії

-       департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції;

А.Єрмолаєв

-       управління молодіжної політики.

О.Рябенко

2.24.

Максимально забезпечити можливість виконання посадових обов’язків дистанційно, знаходячись поза будівлями ММР.

На період епідемії або  пандемії

Ю.Литвинова

2.25.

На період робіт з дезінфекції приміщень збільшити кількість технічних працівників у адміністративних будівлях ММР.

На період епідемії або  пандемії

Ю.Литвинова

Потребує додаткового фінансування

2.26.

Передбачити підвищення грошової винагороди на період збільшення обсягу робіт з дезінфекційними речовинами технічним працівникам.

На період епідемії або  пандемії

Ю.Литвинова

Потребує додаткового фінансування

2.27.

Забезпечити дворазове вологе прибирання у приміщеннях ММР  із застосуванням дезінфікуючих засобів.

На період епідемії або  пандемії

Ю.Литвинова

2.28.

Забезпечити наявність у вбиральнях будівель ММР дезінфекційних засобів, мила, паперових рушників та туалетного паперу.

Постійно

Ю.Литвинова

Потребує додаткового фінансування

2.29.

Заборонити документообіг на паперовх носіях (окрім документів, визначених у переліку №1).

Організувати приймання звернень громадян, установ, організацій та підприємств м. Миколаєва та надання на них відповідей on-line.

На період епідемії або  пандемії

С.Овчиннікова

 

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ММР

 

3.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат закладів охорони здоров’я щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

20.03.2020

І.Шамрай

 

3.1.

Забезпечити підвищену готовність закладів охорони здоров’я до прийому, спостереження та транспортування осіб із підозрою на захворювання гострою респіраторною хворобою, спричиненою коронавірусом COVID-19, в опорні стаціонари області (відповідно до стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба COVID-19», затверджених наказом МОЗ України від 25.02.2020 No552).

20.03.2020

І.Шамрай

3.2.

Впроваджувати розроблені МОЗ України нормативні документи з клінічної характеристики захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19 (протокол та алгоритм ведення та лікування хворого, стандартне визначення випадку, інструкцію щодо сортування хворих та надання екстреної медичної допомоги).

Постійно

І.Шамрай

Потребує додаткового фінансування

3.3.

Здійснювати систематичний епідеміологічний і вірусологічний контроль за циркуляцією вірусів серед населення шляхом дослідження носоглоткових змивів, в тому числі з дозорних центрів, парних сироваток крові хворих на ГРВІ з метою прогнозування можливої епідемії гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

17.03.2020

І.Шамрай

3.4.

Розробити заходи системи охорони здоров'я для кожної стадії пандемії гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, включаючи систему сортування хворих, надання екстреної допомоги, розподілу ресурсів тощо. Надати на затвердження ТОШ.

20.03.2020

І.Шамрай

3.5.

Розрахувати необхідну кількість лікувально-профілактичних закладів, лікарняних ліжок та медичного персоналу для надання медичної допомоги населенню, враховуючи збільшення потреби на 25% у догляді та госпіталізації (із розрахунку, що під час пандемії захворіє приблизно 25-30% населення).

20.03.2020

І.Шамрай

Потребує додаткового фінансування

3.6.

Визначити та створити запас необхідних матеріальних ресурсів - лікувальних, в т.ч. антивірусних препаратів, засобів індивідуального захисту, вакцин, діагностичних та витратних матеріалів, обладнання для проведення лабораторних досліджень, дезінфікуючих засобів та засобів технічної допомоги для швидкого застосування у разі загострення епідемічної ситуації. Забезпечити їх безпечне зберігання.

20.03.2020

І.Шамрай

Потребує додаткового фінансування

3.7.

Провести міські семінари для працівників закладів охорони здоров'я та вірусологічних лабораторій міста, підприємств установ та організацій з питань клініки, методів діагностики, профілактики та лікування гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та правил  користування засобами індивідуального захисту (кількість учасників семінару не повинна перевищувати 50 осіб).

20.03.2020

І.Шамрай

3.8.

Провести перевірку закладів охорони здоров'я, аптечної мережі, інших об’єктів щодо готовності до роботи в період підйому захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, епідемії та пандемії. Результати перевірки оформити відповідними актами.

20.03.2020

В.Криленко

3.9.

Забезпечити доставку біологічного матеріалу від хворих з тяжким перебігом на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, з оформленим направленням до ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України», з дотриманням правил забору та доставки біоматеріалу.

Постійно

Керівники закладів охорони здоров'я

Потребує додаткового фінансування

3.10.

За умов зниження кількісних проявів пандемії або у проміжку між хвилями, провести корекцію зазначеного плану, поновити запаси лікувальних  препаратів, засобів індивідуального захисту, вакцин, діагностичних та витратних матеріалів, надати відпочинок медичному персоналу.

За наявності відповідних умов

Потребує додаткового фінансування

Міські лікарні та пологові будинки

3.11.

Передбачити збільшення матеріальної винагороди медичним працівникам на 25%.

З моменту виявлення

першого хворого

3.12.

Передбачити збільшення в два рази матеріальної винагороди медичним працівникам, які задіяні у діагностиці, транспортуванні та лікуванні хворих з симптомами гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.  

З моменту виявлення

першого хворого

Керівники закладів охорони здоров'я

Потребує додаткового фінансування

3.13.

Сформувати кадровий склад медичного  персоналу, який буде терміново мобілізований у випадку виявлення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, в тому числі, з залученням волонтерів.

20.03.2020

Керівники закладів охорони здоров'я

3.14.

Проводити регулярні тренувальні заняття із прийняттям іспитів спеціально виділеного медичного персоналу, який буде терміново мобілізований у випадку виявлення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19,. Розробити план щодо залучення необхідних спеціалістів на період загрози епідемії та пандемії.

Березень-квітень

І.Шамрай

3.15.

Заборонити відвідування лікарень особами, які не знаходяться на стаціонарному лікуванні родичами, друзями хворих, які знаходяться на стаціонарному лікуванні.

На період епідемії або  пандемії

Керівники закладів охорони здоров'я

3.16.

Збільшити вартості харчування  хворих у стаціонарних відділеннях міських лікарень, покращити асортимент харчових продуктів у їдальнях міських лікарень.

На період епідемії або  пандемії

І.Шамрай

Потребує додаткового фінансування

3.17.

Збільшити кількість медичного персоналу для обслуговування тяжкохворих пацієнтів.

На період епідемії або  пандемії

Керівники закладів охорони здоров'я

Потребує додаткового фінансування

Міські центри надання первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), міські амбулаторії

3.18.

Забезпечити запис до сімейного лікаря (педіатра) виключно через відповідний сайт (у виключних випадках через call-центр).

На період епідемії або  пандемії

І.Шамрай

3.19.

Забезпечити вхідний контроль пацієнтів на наявність симптомів COVID-19. Передбачити придбання необхідних приладів.

На період епідемії або  пандемії

Керівники закладів охорони здоров'я

Потребує додаткового фінансування

3.20.

Забезпечити можливість запрошення на прийом до сімейного лікаря (педіатра) виключно за голосовим оголошенням.

На період епідемії або  пандемії

Керівники закладів охорони здоров'я

Потребує додаткового фінансування

3.21.

Забезпечити можливість знаходження у будівлі ЦПМСД не більш ніж двох тільки пацієнтів до одного лікаря.

На період епідемії або  пандемії

Керівники закладів охорони здоров'я

 

3.22.

Забезпечити організацію здачі аналізів та проведення досліджень (в тому числі рентгену), при якій у будівлі ЦПМСД можуть знаходиться не більше двох до одного лаборанта.

На період епідемії або  пандемії

Керівники закладів охорони здоров'я

 

3.23.

Забезпечити організацію місць очікування своєї черги до сімейного лікаря (педіатра) поза будівлею ЦПМСД.

На період епідемії або  пандемії

Керівники закладів охорони здоров'я

Потребує додаткового фінансування

3.24.

Забезпечити розробку та впровадження протоколів дій сімейного лікаря  (педіатра) у разі виявлення у пацієнта симптомів захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19.

На період епідемії або  пандемії

І.Шамрай

 

ДЕПАРТАМЕНТ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ММР

 

 

 

4.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат закладів соціального захисту населення щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

20.03.2020

С.Василенко

 

4.1.

Забезпечити проведення заходів з посилення режиму поточної дезінфекції в приміщеннях закладів соціального захисту, ввести масочний режим для співробітників. Розмістити в цих приміщеннях інформаційні плакати та флаєра з правил поведінки під час гострої вірусної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

На період епідемії або  пандемії

С.Василенко

 

ДЕПАРТАМЕНТ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ММР (ЦНАП)

 

 

 

5.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат підрозділів департаменту надання адміністративних послуг (ЦНАПу) щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

20.03.2020

Д.Лазарєв

 

5.1.

Забезпечити проведення заходів з посилення режиму поточної дезінфекції в приміщеннях з надання адміністративних послуг, ввести масочний режим для співробітників. Розмістити в цих приміщеннях інформаційні плакати та флаєра з правил поведінки під час гострої вірусної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

На період епідемії або  пандемії

Д.Лазарєв

5.2.

Розробити комплекс заходів щодо запобігання скупчення відвідувачів у приміщеннях з надання адміністративних послуг. Надати на затвердження ТОШ.

20.03.2020

Д.Лазарєв

Потребує додаткового фінансування

 

ДЕПАРТАМЕНТ ЖКГ ММР

 

 

 

6.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат підрозділів департаменту ЖКГ ММР щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

20.03.2020

С.Коренєв

 

6.1.

Забезпечити вологе прибирання дорожнього покриття вилиць.

6.2.

Забезпечити проведення дезінфекції майданчиків і контейнерів для сміття.

На період епідемії або  пандемії

С.Коренєв

Потребує додаткового фінансування

6.3.

Забезпечити виконання рішення щодо будівництва міського кладовища на вулиці Херсонське шосе, 112 і забезпечити його виконання.

17.04.2020

С.Коренєв

Потребує додаткового фінансування

6.4.

Передбачити необхідне обладнання для знищення тварин в разі виникнення панзоотії (епізоотії) внаслідок зараження тварин коронавірусом COVID-19.

01.04.2020

С.Коренєв

Потребує додаткового фінансування

 

УПРАВЛІННЯ ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ, ЗВ’ЯЗКУ ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ММР

 

 

 

7.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

20.03.2020

Д.Попов

 

7.1.

Забезпечити проведення провітрювання транспорту та вологе прибирання з застосуванням дезінфекційних речовин на початковій та кінцевій зупинках.

На період епідемії або  пандемії

Д.Попов

Потребує додаткового фінансування

7.2.

Організувати рейдові перевірки КП ММР «Миколаївелектротранс», КП ММР «Миколаївпастранс», перевізників усіх форм власності, які забезпечують пасажирські перевезення у м. Миколаєві, щодо дотримання заходів з посилення режиму поточної дезінфекції транспортних засобів.

На період епідемії або  пандемії

Д.Попов

 

7.3.

Ввести масочний режим для водіїв та кондукторів у громадському транспорті, забезпечити проведення їх температурного скринінгу перед виходом на маршрут.

На період епідемії або  пандемії

Д.Попов

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ММР

 

 

8.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат закладів та установ освіти щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у в яких, зокрема, передбачити наступні заходи:

20.03.2020

Г.Личко

 

8.1

Проводити щоденний моніторинг захворювань учнів, вихованців дошкільних закладів, педагогічних працівників та технічного персоналу.

На період епідемії або  пандемії

Г.Личко

 

 

УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ ТА ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ММР

 

9.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат управління з питань культури та охорони культурної спадщини щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

20.03.2020

Ю.Любаров

 

 

УПРАВЛІННЯ У СПРАВАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ММР

 

10.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат управління у справах фізичної культури і спорту щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

20.03.2020

О.Машкін

 

 

АДМІНІСТРАЦІЇ РАЙОНІВ ММР

 

11.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат адміністрації районів ММР щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

20.03.2020

В.Дмитрук

О.Береза

Ю.Гранатуров

О.Цуканов

 

 

ЄДИНИЙ ЦІЛОДОБОВИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ CАLL-ЦЕНТР

 

12.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат єдиний цілодобовий інформаційно-консультаційний call-центр щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

20.03.2020

В.Криленко

Д.Канарський

 

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «COVID-19».

 

 

 

13.

Розробити та надати на затвердження ТОШ план заходів та кошторис витрат ІАЦ щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

20.03.2020

І.Хоржевська

Протокол №5

засідання комісії з питань техногенно екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) м. Миколаєва «Про додаткові заходи запобігання поширенню нової коронавірусної інфекції (COVID 19)»

 

16.03.2020                                                                                                       м.Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: 

ПРИСУТНІ: члени комісії з питань ТЕБ и НС м. Миколаєва (за списком), запрошені (за окремим списком)

СЛУХАЛИ: «Про попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) та введення обмежувальних заходів на території міста Миколаєва»

Станом на ранок 15 березня в Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області – два випадки та в Житомирській – один (летальний).

Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 79 повідомлень про підозру на COVID-19 (3 випадки - підтверджені лабораторно, 64 – негативні, коронавірусу немає, 12  - досліджується). З початку року вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ протестувала близько 500 зразків на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

Протягом дня 14 березня до Центру надійшло 12 повідомлень про підозру на COVID-19 (Черкаська 1, Волинська 1, Чернівецька 5, Рівненська 3, Київська 1, Тернопільська 1).

У світі зареєстровано 156 400 випадків захворювання COVID-19, з них 73 968 (47,3%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 75 405  випадків у 134 країнах/територіях/регіонах.

На території Європейського регіону зареєстровано 44 529 випадків захворювання COVID-19  (Італія 21 157, Іспанія 5 753, Франция 4 500, Німеччина 3 795, Швейцарія 1 359, Великобританія 1 144, Нідерланди 959, Швеція 924 ,Норвегія 907, Данія 827, Бельгія 689, Австрія 655, Греція 190, Ізраїль 178, Фінляндія 155, Чехія 150 , Ісландія 138, Ірландія 129, Румунія 113, Португалія 112, Естонія 79, Сан-Марино 77, Словенія 57, Польща 49, Словаччина 44, Сербія 41, Албанія 38, Російська Федерація 34, Хорватія 31, Грузія 30, Латвія 26, Угорщина 25, Білорусь 21, Кіпр 21, Азербайджан 19, Боснія і Герцеговина 13, Північна Македонія 13, Мальта 9, Фарерські острови 9, Вірменія 8, Литва 8, Республіка Молдова 8, Болгарія 7, Казахстан 6, Люксембург 5, Ліхтенштейн 4, Україна 3, Андорра 2, Джерсі 2, Монако 2, Гернсі 1, Гібралтар 1, Святий Престол 1, Туреччина 1) та 1736  летальних випадків (загалом 5833 закінчились смертю).

14 березня Уряд України ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетину державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України вірусу COVID-19.

16 березня 2020 року з 00 годин 00 хвилин до 00 годин 00 хвилин по 3 квітня (у ніч з 2 на 3 квітня) припиняється в’їзд на територію України для іноземців та осіб без громадянства.

Враховуючи вищезазначене

ВИРІШИЛИ:

 1. З метою запобігання розповсюдженню нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Миколаєва, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації, відповідно до статей 28, 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ввести обмежувальні заходи на території міста Миколаєва з 00год.00хв. 18.03.2020 до 31.03.2020 року, а саме:
  • тимчасово зупинити освітній процес в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти усіх типів, форм власності міста Миколаєва;
  • тимчасово зупинити освітній процес у вищих навчальних закладах;
  • обмежити проведення спортивних заходів на території м. Миколаєва;
  • тимчасово зупинити роботу театрів, кінотеатрів, музеїв, культурно-масових заходів, тощо;
  • тимчасово зупинити роботу розважальних центрів;
  • тимчасово зупинити роботу розважальних зон в торговельних центрах;
  • забезпечити обмеження проведення масових заходів на території м.Миколаєва (більш ніж 60 осіб), до участі в заходах допускати лише осіб, які пройшли термометрію;
  • забезпечити недопущення до роботи працівників підприємств та установ міста Миколаєва з ознаками інфекційного захворювання.
 1. Взяти до відома інформацію управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради про те, що у місті Миколаєві підготовлено до приймання хворих на коронавірус COVID-19 ____ міських та ____ обласних лікарень.
 2. Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, управлінню освіти Миколаївської міської ради, управлінню у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради:
 • забезпечити виконання п.1 цього протоколу;
 • внести корективи до навчальних планів освітніх програм закладів загальної середньої освіти, спеціалізованих закладів освіти (мистецькі, спортивні школи, тощо);
 • зорганізувати навчання з використаннямможливостей дистанційної освіти, інтернет-ресурсів, тощо;
 • забезпечити вхідний санітарний контроль у приміщеннях дитячих, спортивних, соціальних, культурних та спеціалізованих закладів, тощо.

Відповідальні: Василенко С.М., Личко, Машкін О.В., Любаров Ю.Й.

Термін: 17.03.2020

 1. Керівникам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації м. Миколаєва з метою обмеження контакту серед великих груп студентів:
 • забезпечити виконання п.1 цього протоколу;
 • внести корективи в навчальні плани занять з використаннямможливостей дистанційної освіти, інтернет-ресурсів, тощо;
 • посилити дезінфекційний режим (проведенням вологих прибирань з використанням дезінфікційних засобів в навчальних кімнатах, лекційних аудиторіях, місцях спільного користування, гуртожитках);
 • не допускати до відвідування закладу студентів з ознаками інфекційного захворювання;
 • передбачити в гуртожитках приміщення для ізоляції студентів з ознаками захворювання на грип та ГРВІ;
 • заборонити проведення масових заходів в приміщеннях гуртожитківвищих навчальних закладів;
 • вжити заходів у разі виявлення студента з ознаками респіраторного інфекційного захворювання для його ізоляції від здорових осіб та негайного повідомлення про цей випадок відповідний заклад охорони здоров'я.

Відповідальні: Криленко В.І. – координація, керівники вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації.

Термін: з 17.03.2020

 1. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради направити протокол комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради до вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації м. Миколаєва та забезпечити контроль його виконання.

Відповідальний: Герасіменя О.А.

Термін: 17.03.2020

 1. Виконавчим органам, адміністраціям районів Миколаївської міської ради, керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, розміщених на території міста Миколаєва:
 • забезпечити виконання п.1 цього протоколу;
 • посилити дезінфекційні заходи в місцях проведення масових заходів (до 60 осіб), підтримувати дотримання нормативних показників температури повітря та проводити наскрізне провітрювання в приміщеннях;
 • посилити дезінфекційні заходи адміністративних будівлях Миколаївської міської ради, управляючих компаній, торговельних закладах та закладах харчування, приміщеннях приймання громадян, тощо забезпечити вхідний санітарний контроль.

Відповідальні: керівники виконавчих органів, адміністрацій районів Миколаївської міської ради,

Термін: негайно – до покращення епідемічної ситуації

 1. Управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради:
 • підготувати звернення до голів релігійних установ міста Миколаєва щодо припинення проведення масових богослужінь та запобігання розповсюдженню нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Миколаєва і встановлення вхідного санітарного контролю;
 • підготувати звернення до керівників театрів, кінотеатрів, музеїв, тощо щодо припинення культурно-масових заходів з метою запобігання розповсюдженню нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території міста Миколаєва до 31.03.2020

Відповідальний: Любаров Ю.Й.

Термін: 17.03.2020

 1. Департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради підготувати звернення до керівників торговельних мереж, торговельно-розважальних закладів щодо:
 • щодо забезпечення виконання п.1 цього протоколу;
 • забезпечення недопущення до роботи працівників з ознаками інфекційного захворювання;
 • у разі виявлення хворого, з ознаками респіраторного захворювання, вжиття заходів для його ізоляції від здорових осіб та негайного повідомлення про цей випадок відповідний заклад охорони здоров'я;
 • забезпечення проведення обробки антисептичними засобами приміщення, торговельних закладів, закладів харчування, тощо;
 • забезпечення торговельних залів необхідною кількістю антисептичних засобів, диспансерами, дозаторами для дотримання заходів гігієни рук;
 • встановлення вхідного санітарного контролю;
 • проведення роз’яснювальної роботи серед працівників про заходи щодо запобігання захворюванню на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19;
 • посилення дезінфекційного режиму (проведення вологих прибирань з використанням дезінфекціних засобів в торговельних закладах та закладах харчування, тощо).

Відповідальні: Шуліченко Т.В., керівники підприємств, установ та організацій м.Миколаєва

Термін: 17.03.2020

 1. Департаменту праці та соціального захисту населення, адміністраціям районів Миколаївської міської ради забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями, які залишились без піклування, організувати доставлення продуктів харчування, ліків, тощо до дому.

Відповідальні: Василенко С.М., керівники адміністрацій Миколаївської міської ради.

Термін: невідкладно – до покращення епідемічної ситуації

 1. Управлінню охорони здоров’я Миколаївської міської ради підготувати звернення до Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства соціальної політики України щодо ров'язання питання можливості оформлення листків непрацездатності без відвідування закладу охорони здоров'я особам, які повернулися з країн, де зареєстровані випадки нової коронавірусної інфекції (COVID-19), в межах 14 календарних днів з моменту їх повернення;

Відповідальна: Шамрай І.В.

Термін: 17.03.2020

 1. Головному управлінню Національної поліції України в Миколаївській області, Управлінню Патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту Патрульної поліції Національної поліції України забезпечити громадській порядок та виконання обмежувальних заходів на території міста Миколаєва.

Відповідальні: Криленко В.І., Оніщенко І.О.

Термін: невідкладно – до покращення епідемічної ситуації

 1. Створити тимчасовий оперативний штаб (далі - ТОШ) з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, та організації ефективної боротьби з нею на території м. Миколаєва у складі, визначеному у додатку 1 до цього протоколу.

Відповідальний: Сєнкевич О.Ф.

Термін: 16.03.2020

 1. Затвердити План додаткових заходів щодо попередження та боротьби з захворюваннями на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, у м. Миколаєві (додаток 2).

Відповідальний: Сєнкевич О.Ф.

Термін: 16.03.2020

 1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 409 «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій» та Положення про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 07.08.2015 №655, рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Миколаївської міської ради, прийняті у межах її повноважень, є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території м.Миколаєва.
 2. 15.Контроль за виконанням протокольних доручень та заходів Плану додаткових заходів щодо попередження та боротьби з захворюваннями на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19, у м. Миколаєві покласти на Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради.

Перший заступник голови комісії                                   Володимир КРИЛЕНКО

Відповідальний секретар комісії                                              Сергій БОНДАРЬ

Подписывайтесь на наши статьи в Google News
Комментарии (2)
Показать комментарии
Добавить комментарий
Отправить
Авторизация:  
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив