Як пережити розлучення: психологи дають поради

13.04.2024 в 13:00
 
Як пережити розлучення: 5 способів піти переможцем з поля битви

Багато хто вважає розлучення кінцем світу, але насправді це просто вибір та можливість жити по-іншому. 

НЕ В ГРОШАХ СПРАВА. ЧИ ВСЕ-ТАКИ В НИХ?

Причина розлучень через фінанси не завжди вимірюється у цифрах. Часто один із партнерів (зазвичай чоловік) не встигає за зростанням іншого.

Дівчата розвиваються набагато швидше, тому й статистика розлучень каже, що рішення про розлучення вони найчастіше приймають першими. Жінка народжує дитину, будує кар'єру, прокачує свої навички у духовності та сексі. Чоловік тим часом встигає просто прийти з роботи.

Серед моїх студентів – 90% жінок та 10% чоловіків. Мої студентки – успішні HR-фахівці, підприємниці та експертки. Вони читають книги, дивляться лекції, подорожують, вивчають кілька мов, займаються побутом та створюють естетику вдома. Простий приклад: моя стилістка - дівчина, яка супроводжувала мене на шопінгу, - пішла народжувати прямо з роботи. Якщо в парі розвивається хтось один, то не дивно, що разом буде складно.

НУДЬГА. РАЗОМ БІЛЬШЕ НЕЦІКАВО

Ще недавно якихось десять років тому було цілком природно співіснувати у шлюбі, не маючи спільних інтересів. Робота – будинок – робота. Сьогодні люди прагнуть щасливого спільного життя. Стереотип «Сім'ю потрібно зберігати заради дітей» вганяє у велику нудьгу, причому всіх, включаючи дітей.

Небезпека нудьги у тому, що вона не мотивує нас до зростання. Сім'я впадає в меланхолійний, напівдепресивний стан, у якому люди вже не здатні розвиватися та мислити гнучко. Будь-які зовнішні зміни стають проблемою та приводом для конфлікту. Усі, зокрема й діти, поринають у хронічний стрес.

СЕКСУАЛЬНА НЕПИСЬМЕННІСТЬ

Не можна нехтувати питанням фізичних контактів. 20-30 років тому вважалося нормою не отримувати задоволення у шлюбі. У такому стані мозок дає сигнал, що ці стосунки марні. Звідси з'являються претензії до партнера та дратівливість.

Останні кілька років набирає обертів "тренд на задоволення". Але щоб отримати його від іншої людини, насамперед важливо самій знати, що саме тобі подобається чи не подобається. Відносись до сексу як до дослідження свого і чужого тіла, обговори з партнером все, що можна і не можна, будь відкритою та стрій відношення з точки зору турботи про себе. Це легше, ніж здається здавалося б. 

НЕЗДАТНІСТЬ ВИЗНАВАТИ СВОЇ ПОМИЛКИ

Бажання бути правим у відносинах не найкраща стратегія. Іноді ми настільки заглиблюємося у відстоювання своїх помилок, що забуваємо, як правда. Обґрунтовувати дурість не потрібно, правильніше її визнати. Це стосується обох партнерів.

Початковий вибір один одного міг бути необґрунтованим, тому що ми знайомимося, перебуваючи на певному рівні свідомості. Часто це відбувається, коли жінці "пора" заміж, а чоловікові не вистачає сексу, партнера або теж вже "пора". Якщо у відносинах з часом не з'явиться гармонія між інтересом і задоволенням, зайде розмова про розлучення.

Всі ці компоненти здорових відносин можуть бути взаємозамінними. Наприклад, парі може бути так цікаво один з одним, що вони заплющать очі на недоліки в ліжку, або навпаки. Але якщо погано у всіх сферах одразу, можливо, є сенс задуматися про зміни. Ні діти, ні спільний бізнес, ні зобов'язання один перед одним не зроблять вас щасливими разом.

ЧАСТІ ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ У ЖІНОК ПІСЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ

ВТРАТА СЕНСУ ЖИТТЯ

Найбільша проблема нашого суспільства, яку ми перекладаємо на плечі жінок, – думка про те, що центр всесвіту – це сім'я та народження дітей. Коли сім'я розпадається, здається, що світ руйнується. Звичайно, це не так. Але щоб протистояти громадській думці, потрібно самій стати для себе опорою. Тоді наступні відносини будуть ґрунтуватися на усвідомленому виборі партнера.

Неповноцінна людина не збудує повноцінних відносин. Усі історії, коли чоловік працює «заради сім'ї», а жінка терпить «заради дітей», спочатку провальні. Тільки людина, яка знає, чого хоче від життя, може віддавати без зайвих очікувань.

Як пережити розлучення: психологи дають поради

Що робити? Періодично ставити собі коучингове питання: "Які стосунки я хочу?" Відкриті питання допоможуть зрозуміти, як бути самодостатнім у парі та перестати бути чиєюсь «половинкою».

ТИСК НЕГАТИВНОГО ДОСВІДУ

Наші майбутні відносини будуються на основі наявного досвіду. Важливо, щоб зв'язок, що завершився, викликав у тебе позитивні або нейтральні емоції. Якщо партнер був аб'юзером, обов'язково пропрацюй це в терапії, обмежи спілкування з ним і займися власним мисленням. Чоловік залишився в минулому, ти в себе є зараз.

До коуча часто приходять із запитом осмислити минулий досвід з позитивної точки зору, щоб не повторювати руйнівний сценарій. Мозок працює за програмою повтору яскравих вражень, тому так часто можна зустріти гештальти, що повторюються, коли жінка йде з одних травмуючих відносин в інші.

Що робити? Осмислити минуле з позиції подяки. Це складно, тому іноді потребує допомоги спеціаліста. Але саме це допоможе тобі побудувати трамплін у нове щасливе життя. Не треба залишатися з аб'юзером у спогадах після розлучення. Скажи спасибі за досвід, який ти здобула, щоб більше ніколи не повторювати його.

СТРАХ ЗАЛИШИТИСЬ ОДНІЄЮ

Дуже популярний коучинговий запит – обмежуючі переконання у стосунках. Наприклад, багатьом здається, що «найкраще ще попереду» чи, навпаки, що «чоловіків менше, ніж жінок». Насправді ці переконання руйнують життя людини або змушують міняти партнерів у пошуках кращого життя і так і не здобути щастя.

Що робити? Якщо ти усвідомила критерії щасливих стосунків — спільні інтереси та задоволення, то зможеш легко визначити, хто підходить, а хто ні з семи мільярдів мешканців Землі. Найчастіше спілкуйся з різними людьми і не створювай надмірного потенціалу навколо питань сім'ї та шлюбу.

ЩАСТЯ НЕМА

Відносини — це лише один сектор із восьми у гармонізації сфер життя. Духовність, кар'єра, гроші, здоров'я, щасливі події, друзі, стосунки з родичами — ти впевнена, що хочеш весь час присвячувати виключно думкам про шлюб? Життя прекрасне і багатогранне. Проживи її на повну.

Що робити? Подумай, які сфери ти давно упускала, від чого відмовлялася «заради сім'ї» чи просто не могла собі дозволити. Уяви, що з сьогоднішнього дня тобі можна все: поплавати з китами, стрибнути з парашутом, одягти екстра-міні, пофарбувати волосся в червоний. Створи свій список бажань, який не оцінив би партнер і починай втілювати.

ДУМКИ ПРО ІНШИХ

Діти, батьки, родичі та друзі — усі будуть спокійні та щасливі, якщо двоє дорослих людей приймуть вибір один одного та заживуть новим, повноцінним життям. Без болю, почуття провини та образ. До речі, почуття провини — це найгірша наруга над собою. Саме це почуття зжирає зсередини та витрачає енергію, яку можна було спрямувати на спілкування з близькими чи роботу.

Що робити? Пояснити близьким, що стосунки закінчені, але не вдайся до подробиць. Це життя твоє та твого партнера. Вирішити всі питання самі без залучення третіх осіб.

Я як коуч не проти розлучень, бо знаю, що люди завжди можуть зійтися знову, якщо їх як магніт тягне один до одного. Якщо після паузи ви з партнером зрозумієте, що більше не хочете бути разом, то рішення було правильним.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив