Шкільна тривожність у дітей

16.07.2021 в 10:23

Діти можуть відчувати труднощі з відвідуванням школи через безліч факторів. Можуть відставати або не встигати в навчанні, зазнавати труднощів зі встановленням й підтриманням дружніх відносин, така дитина стає ізольованою від однолітків й упускає можливості дізнатися щось нове і зайнятися цікавими заняттями.

Занепокоєння - частина нашого інстинкту виживання. Коли ми стикаємося з небезпечною ситуацією, наш мозок й тіло реагують переходом в безпечний режим.

Однак деякі люди, в тому числі діти, швидше або інтенсивніше реагують на ситуації, які їм видаються загрозливими, або їм важче взяти під контроль свої почуття тривоги. Деякі діти також вважають світ страшнішим або небезпечним, ніж інші.

У дітей часто буває тривожне напруження, особливо коли вони стикаються з новими ситуаціями та переживаннями. Більшість дітей вчаться справлятися з різними страхами і переживаннями.

Однак їм може знадобитися додаткова підтримка в наступних випадках:

• вони турбуються більше, ніж інші діти того ж віку
• тривога заважає їм брати участь в шкільних або соціальних заходах.
• тривога заважає їм робити те, що можуть робити інші діти їх віку.

Як тривога впливає на дітей

Занепокоєння впливає не тільки на самопочуття дітей, але і на їх мислення. Вони вважають, що страхи через які вони переживають, набагато сильніші, ніж вони є насправді. Обдумування ситуації змушує їх хвилюватися і напружуватися. От наприклад перед кожною контрольною роботою у школі дитина відчуває тривогу та страх, що вона щось не буде знати, хоча вона добре готувалася й є відмінним знавцем у цьому предметі.

Діти, які відчувають тривогу, можуть придумувати власні стратегії, щоб спробувати впоратися з неприємними ситуаціями. Це часто пов'язано зі спробами уникнути ситуації або з тим, щоб за них впоралися дорослі. Дитина може придумати щось, щоб не піти до школи, бо там сьогодні потрібно буде відповідати коло дошки.

Хоча це працює в короткостроковій перспективі, уникнення лякаючої ситуації підвищує ймовірність того, що вони будуть відчувати тривогу й не зможуть впоратися з нею наступного разу. В результаті їм стає важче справлятися з повсякденними стресами як вдома, так і в школі.

Як впоратися з тривожністю?

Початок нового навчального року може бути захоплюючим, але також й тривожним часом. Якщо ваша дитина вперше піде в школу або піде в нову школу, це може викликати ще більше занепокоєння.
Підготовка - ключ до вирішення ситуацій, в яких багато невідомого. Чим більше речей здається знайомими і контрольованими, тим більше ваша дитина може розслабитися та відчути впевненість в тому, що відбувається.

Ось кілька стратегій:

Для молодших школярів

• Поверніться до шкільного розпорядку хоча б на тиждень раніше - вставайте, їжте і лягайте спати в звичайний час.
• Для неспокійних дітей велика кількість деталей може заспокоїти. Розкажіть, як дістатися до їх класу: «А потім ми вішаємо сумку на гачок; ми говоримо привіт нашим друзям; ми знаходимо своє місце ... і т. д »

Для підлітків

• Допоможіть молодій людині поставити реалістичні й досяжні цілі на рік.
• Обговоріть будь-які проблеми або побоювання, які у них можуть бути - будь то друзі, оцінки або вчителі. Замість того, щоб зосереджуватися на гіпотетичних «а що, якщо», спробуйте направити їх до «того, що є» ... і до того, що вони можуть зробити, щоб змінити ситуацію.

Вперше в школу?

Відправка малюка в «велику школу» може бути складним завданням - як для батьків, так і для дітей.

• Зробіть кілька пробіжок по дорозі в школу і назад, щоб ваша дитина знала маршрут та чого очікувати.
• Призначте на канікули кілька ігрових заходів з місцевими дітьми, які теж йдуть в школу, щоб вони побачили знайомі обличчя в перший же день.
• Відвідайте разом школу - перевірте ігровий майданчик, знайдіть їх клас й прогуляйтеся, щоб вони могли звикнути до того, що їх очікує.
• По дорозі в школу позитивно розкажіть про прийдешні дні і нагадайте дитині, скільки позитивних вражень на неї чекає.

Для багатьох дітей повернення в школу після літніх канікул - це захоплююче заняття. Нові пенали, повні ідеально заточених олівців, нові блискучі книги та зустрічі з друзями - все це змусить повернутися в світ посмішок й позитивних емоцій. З іншого боку, для дітей, які борються з шкільною тривогою, повернутися в школу не так просто.

Створіть план занепокоєння!

Незалежно від того, чи страждає ваша дитина від гострих панічних атак, генералізованого або легкого занепокоєння, було б непогано мати план дій на випадок занепокоєння.

Практикування стратегії зниження тривожності за допомогою фізичних вправ:

• Глибоке дихання
• Прогресивне розслаблення м'язів
• Використовуйте м'яч для зняття стресу, щоб зняти м'язову напругу
• Віджимання від стіни в задній частині класу, щоб зняти напругу.

При дистанційному навчанні в школі подібних навантажень немає, адже дитина самостійно вирішує у якому темпі їй краще навчатись. Не потрібно рано вставати, прасувати одяг, збирати рюкзак та ланч до школи, витрачати час на дорогу. Дистанційка чимало цих завдань знімає, і це знижує рівень фізичного та психічного стресу школярів.

А завдяки економії часу в дитини з’являється вільний час для інших занять. Спробуйте навчання в дистанційній школі - Атмосферна школа https://www.atschool.com.ua/. Кожен учень Атмосферної Школи може вчитися за особистим розкладом і в індивідуальному ритмі. Навчальні матеріали можна переглядати у зручний час. Дистанційна форма отримання середньої освіти підійде тим дітям, хто хоче поєднуючи навчання з хобі, спортивною кар'єрою або іншими особливостями способу життя.

Дітям і підліткам, що страждають тривожністю, потрібен час, щоб звикнути до свого розпорядку і навчитися справлятися зі своїми тривожними думками в школі і за її межами.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив