Мобілізація засуджених в Україні: суд звільнив ще півсотні охочих іти воювати
![Мобілізація засуджених в Україні: суд звільнив ще півсотні охочих іти воювати Мобілізація засуджених в Україні: суд звільнив ще півсотні охочих іти воювати](http://img.novosti-n.org/upload/news/839603.jpg)
Мобілізація засуджених в Україні: суд звільнив ще півсотні охочих іти воювати
Хмельницький міськрайонний суд 22 травня задовольнив усі 50 клопотань про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби, які надійшли від Райковецької виправної колонії.
Про це повідомляє прес-служба суду.
Зазначається, що розгляд подань відбувався у відкритих судових засіданнях у режимі відеоконференцій, під час яких судді мали змогу поспілкуватись із засудженими.
Зокрема, суд встановив, що написання відповідних заяв засудженими було добровільним.
"Як розповіли деякі чоловіки, вони виявляли бажання служити та обороняти країну ще при розгляді їхніх справ у судах, проте на той час законодавством такої можливості ще не було передбачено. Водночас, за словами засуджених, у виправній колонії залишається велика кількість осіб, які звільнятися таким чином не бажають", - йдеться у повідомленні.
У прес-службі суду додали, що переважна кількість добровольців - це молоді чоловіки, які засуджені в основному за майнові злочини, а саме крадіжки. Під час судових засідань вони розповідали, що спеціальних навичок для проходження військової служби не мають, проте висловлювали впевненість, що зможуть опанувати їх досить швидко.
"Багато засуджених під час відеоконференцій вказали на те, що через війну загинули їхні рідні та близькі, у тому числі ті, хто брав участь в обороні України, що є для них додатковою мотивацією", - повідомили у суді.
Там пояснили, що добровольців з числа засуджених після набрання рішенням законної сили (не пізніше ніж через 24 години) представники Національної гвардії України доставлятимуть до Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладання контракту та проходження військової служби у визначеній для них військової частини.
Крім того, суд встановив над чоловіками адміністративний нагляд терміном на один рік, але не довше, ніж до їхнього звільнення з військової служби. Такий нагляд здійснюватимуть командири військової частини, за яких ті проходитимуть військову службу за контрактом. Серед обмежень – заборона перебувати за межами місця дислокації військової частини та виїжджати у особових справах без дозволу командира.
![Проходить суд над підозрюваним у вбивстві Фаріон: трансляція](https://img.youtube.com/vi/Caj38f9U05Y/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Донецьку люди перекрили дорогу: вимагають дати воду](https://img.youtube.com/vi/VeGu3bZoOjg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Як спека та відключення світла завдають шкоди продуктам на ринках Миколаєва (відео)](https://img.youtube.com/vi/unJkoUnjMaA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Миколаєві чоловік безпричинно бив жінок на вулицях (відео)](https://img.youtube.com/vi/Jbq3whZSOrA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Масштабна пожежа у Миколаєві: вранці на місці все ще працюють рятувальники](https://img.youtube.com/vi/CPPpuuHAPBA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Під Миколаєвом масштабна пожежа: величезний стовп диму піднімається на 100 метрів у повітря (відео)](https://img.youtube.com/vi/zxSNP4m2JPw/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Nikodaycamp - літній табір для вашої дитини](https://img.youtube.com/vi/tfYCWBnlwIg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Миколаївські морпіхи показали, як під Харковом працюють їхні «Сови» (відео)](https://img.youtube.com/vi/mrStur6_tlk/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Смертельна ДТП у Миколаївській області: 6-річного Ігната збили за 10 метрів від будинку](https://img.youtube.com/vi/OVtKMzvQuMg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)