Аргентина після неймовірного фіналу стала чемпіоном світу з футболу (відео)

18 грудня відбувся фінальний матч Чемпіонату світу 2022 у Катарі, в якому Франція та Аргентина змогли виявити кращого лише у серії пенальті.

Про це пише УП .

Дві найсильніші команди турніру зустрілися у вирішальному матчі у катарському Лусаїлі.

Варто зазначити, що загалом цей Мундіаль для Франції був нескладним, незважаючи на одну поразку у групі.

Аргентина, у свою чергу, оговталася після сенсаційної поразки в першому ж матчі (проти Саудівської Аравії) і в ході чемпіонату лише набирала обертів – мала найскладніший матч і лише завдяки пенальті переграла Нідерланди, а після цього – розгромила віце-чемпіонів ЧС-2018 Хорватію.

В останній грі турніру обидві команди, на думку експертів, мали однакові шанси на перемогу.

З перших хвилин Франція, не чекаючи від аргентинців такого натиску, не змогла включитись у гру.

Вже після 20 хвилини Анхель Ді Марія забіг у штрафний майданчик французів і впав біля Усмана Дембеле - пенальті.

Удар із "точки" реалізував лідер команди Леонель Мессі - 0:1.

Вже за 13 хвилин аргентинці провели блискучу контратаку, через серію пасів пройшли все поле, віддали м'яч на Ді Марію, про який французи зовсім забули і ніяк не "накривали" - той подвоїв рахунок.

Тренер Франції не приховував свого подиву, зробивши в першому таймі подвійну заміну, очевидно, намагаючись докорінно змінити стиль гри.

Після перерви від європейців чекали на активну гру, але приблизно  за 70 хвилин матчу Франція не завдала жодного удару  навіть у бік воріт суперника.

Після цього гра докорінно змінилася - французи отримали шанс бити пенальті, яке реалізував нападник збірної Кіліан Мбаппе.

Вже за хвилину він забиває другий гол гарним ударом в один дотик.

ЗМІ пишуть, що Мбаппе оформив  найшвидший дубль у фіналах ЧС – за 97 секунд .

Після цього Франція повернулася в гру, почала атакувати та грати у свій футбол, проте аргентинці втримали рахунок та перевели гру на екстратайми.

У додаткових таймах Аргентина мала кілька справді небезпечних моментів, і в одному з них Мессі таки вивів команду вперед 3:2.

Ще якихось 10 хвилин, і аргентинці знову порушили у своєму штрафному майданчику. Мбаппе реалізував 11-метровий і оформив хет-трик на свій рахунок 3:3.

За результатами серії пенальті перемогла Аргентина  3:3 (4-2)  - один удар французів відбив воротар, інший був повз ворота.

Якби Франція виграла цей матч, Ліліан та Маркус Тюрам стали б першим батьком та сином в історії, які перемагали на чемпіонаті світу. Тюрам-старший став чемпіоном у 1998 році.

Аргентина стала чемпіоном втретє - раніше у 1978 та 1986 роках.