«Українська свобода – це і наша свобода»: в Миколаєві підняли прапор Євросоюзу (фото)
В четвер, 9 травня, біля будівли міської ради в Миколаєві урочисто підняли прапори України та Євросоюзу. Церемонія була присвячена Дню Європи. Вшанування його саме в цей день, спільно з державами Європейського союзу, започаткував Президент України Володимир Зеленський своїм указом 8 травня 2023 року.
Про це повідомляє пресслужба Миколаївської міської ради.
На заході були присутні керівник відділу співпраці посольства Королівства Данії в Києві Торбен Ларсен, секретар міської ради Дмитро Фалько, представники керівництва міста й області та офісу посольства Данії у Миколаєві.
- В історії материку Європа було різне, але сьогодні Європейський союз – це взірець європейських цінностей, прав та свобод людини. Це є приклад демократичного, вільного, рівного об'єднання країн заради спільного процвітання та кращого майбутнього. Наша країна вже давно доєдналася до цього союзу де факто і, сподіваємося, що вже скоро приєднається і де юре. Вітаю всіх зі святом, що саме ці цінності є спільними для всіх нас і ми прагнемо втілювати їх у життя, - виступив з вітальним словом Дмитро Фалько.
Від імені посла Данії в Україні з вітаннями до всіх українців звернувся Торбен Ларсен:
- Наша присутність тут як частинки Європи – це потужний символ дансько-українського партнерства. І це не тільки про офіційні зв'язки на вищому рівні, це про людські контакти. Українці щодня показують надміцну та гідну боротьбу проти російської агресії. Миколаїв був прифронтовим містом протягом 8 місяців і це не співпадіння, що його називають містом-героєм. Тому хочемо привітати українців з тим, що ви такі стійкі та надзвичайно міцні у боротьбі з агресором. Ми дуже раді, що Данія є одним з найбільших партнерів України. І впевнені, що так само завзято, як Україна бореться на лінії фронту, вона буде дотримуватись Копенгагенських критеріїв для вступу до Євросоюзу. Українська боротьба – це також наша боротьба. Українська свобода – це також наша свобода.
Як уже повідомляли «Новини-N», у Миколаєві відкрилася Канцелярія Посольства Данії в Україні. З цієї нагоди до Миколаєва прибули міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
![Проходить суд над підозрюваним у вбивстві Фаріон: трансляція](https://img.youtube.com/vi/Caj38f9U05Y/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Донецьку люди перекрили дорогу: вимагають дати воду](https://img.youtube.com/vi/VeGu3bZoOjg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Як спека та відключення світла завдають шкоди продуктам на ринках Миколаєва (відео)](https://img.youtube.com/vi/unJkoUnjMaA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Миколаєві чоловік безпричинно бив жінок на вулицях (відео)](https://img.youtube.com/vi/Jbq3whZSOrA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Масштабна пожежа у Миколаєві: вранці на місці все ще працюють рятувальники](https://img.youtube.com/vi/CPPpuuHAPBA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Під Миколаєвом масштабна пожежа: величезний стовп диму піднімається на 100 метрів у повітря (відео)](https://img.youtube.com/vi/zxSNP4m2JPw/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Nikodaycamp - літній табір для вашої дитини](https://img.youtube.com/vi/tfYCWBnlwIg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Миколаївські морпіхи показали, як під Харковом працюють їхні «Сови» (відео)](https://img.youtube.com/vi/mrStur6_tlk/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Смертельна ДТП у Миколаївській області: 6-річного Ігната збили за 10 метрів від будинку](https://img.youtube.com/vi/OVtKMzvQuMg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)