Алфавіт – дзеркало життя: у бібліотеці імені Кропивницького презентували Миколаївську абетку (фото)
![Алфавіт – дзеркало життя: у бібліотеці імені Кропивницького презентували Миколаївську абетку (фото) Алфавіт – дзеркало життя: у бібліотеці імені Кропивницького презентували Миколаївську абетку (фото)](http://img.novosti-n.org/upload/news/829745.jpg)
Алфавіт – дзеркало життя: у бібліотеці імені Кропивницького презентували Миколаївську абетку (фото)
У середу, 3 квітня, в Центральній міській бібліотеці імені М. Л. Кропивницького презентували книгу та мультфільм «Книга-мандрівка. Миколаїв». Презентація відбулася у рамках реалізації благодійного проєкту «Книга-мандрівка. Міста», який спрямований на підтримку прифронтових міст України.
Про це повідомляє кореспондент «Новин-N».
Книга, як зазначають автори – Брати Капранови, Ірина Тараненко, Марта Лешак та Марія Воробйова – є першою абеткою про місто на воді. Кожна літера є своєрідною ДНК міста, унікальною межею, без якої неможлива історія.
З кожною літерою українського алфавіту автори зіставили миколаївські локації та особистостей, без яких неможливо уявити Миколаїв. Знайшлося місце й досить оригінальним словам «йойкнути» та «їздецькість». Оригінальною знахідкою було включення слова, яке на думку авторів, починається з м'якого знаку – «Ьотмек» (кримськотатарська страва, - прим. ред.).
Перед презентацією одна з авторів, Ірина Тараненко, розповіла:
«Наш проєкт існує з 2017 року. Першою була «Книжка-мандрівка Україною», потім з'явилися мультфільми. 2022 року планувалася книга про культуру, але через війну з'явилася книга «Нескорені», а потім ми зрозуміли, що хочемо зробити окремі книги про окремі міста. Ми хотіли, щоб на полиці могла вийти фраза «Одна єдина соборна Україна». Кожне місто – це буква. Перші п'ять книг заплановано про прифронтові міста – південь та сходи України. Потім додали Київ. Я сподіваюся, що в майбутньому книги будуть не лише про великі міста, а й про маленькі містечка та села».
Також було наголошено, що проєкт покликаний викликати в читачів інтерес до історії внутрішнього туризму.
Був присутнім на презентації, зокрема, міський голова Олександр Сєнкевич. Він сказав:
- Хочу подякувати за увагу до Миколаєва. Нині втрачається гострота уваги до нашого міста. Миколаїв – це місто добрих і хоробрих людей, і увага до нашого міста потрібна тому, що наше місто було «закритим» і досі відкривається світові. Потрібно, щоб сюди приїжджали наші партнери, щоб дізнавалися більше про Миколаїв. Повномасштабна війна ще раз нагадала українцям та світу, що є таке місто – південна фортеця, де мешкають люди, які готові стати на захист міста, державної незалежності та національної ідентичності.
Книга про Миколаїв була з цікавістю зустрінута як юними жителями нашого міста, так і дорослою аудиторією, яка відзначила її оригінальність, барвистість та пізнавальність.
![Проходить суд над підозрюваним у вбивстві Фаріон: трансляція](https://img.youtube.com/vi/Caj38f9U05Y/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Донецьку люди перекрили дорогу: вимагають дати воду](https://img.youtube.com/vi/VeGu3bZoOjg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Як спека та відключення світла завдають шкоди продуктам на ринках Миколаєва (відео)](https://img.youtube.com/vi/unJkoUnjMaA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![У Миколаєві чоловік безпричинно бив жінок на вулицях (відео)](https://img.youtube.com/vi/Jbq3whZSOrA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Масштабна пожежа у Миколаєві: вранці на місці все ще працюють рятувальники](https://img.youtube.com/vi/CPPpuuHAPBA/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Під Миколаєвом масштабна пожежа: величезний стовп диму піднімається на 100 метрів у повітря (відео)](https://img.youtube.com/vi/zxSNP4m2JPw/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Nikodaycamp - літній табір для вашої дитини](https://img.youtube.com/vi/tfYCWBnlwIg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Миколаївські морпіхи показали, як під Харковом працюють їхні «Сови» (відео)](https://img.youtube.com/vi/mrStur6_tlk/mqdefault.jpg?t=c7ed094)
![Смертельна ДТП у Миколаївській області: 6-річного Ігната збили за 10 метрів від будинку](https://img.youtube.com/vi/OVtKMzvQuMg/mqdefault.jpg?t=c7ed094)