Единственным легальным миллионером в СССР был украинец. ВИДЕО

15.09.2015 в 12:24

Український селекціонер, що закріпив за Україною статус "житниці Європи". Василь Ремесло.

Виходець із Полтави й уявити собі не міг, що експерименти зі схрещення зернових культур зроблять його чи не єдиним легальним мільйонером у Радянському Союзі. Винайдений ним сорт пшениці "Миронівська-808" був захищений авторським правом, тож селекціонер отримував відповідний процент роялті з кожного посіяного гектара. А їх було надзвичайно багато.

Якщо старі сорти могли похизуватися врожайністю тонна зерна з гектара, то сорт українця помножив цей показник на 7. Та головне: "Миронівська" не боялася морозів і легко пристосовувалася як до вологого, так і до посушливого клімату. Поступово з України починається справжня експансія сорту на всі республіки Радянського Союзу – Білорусь, Латвію, Литву, Казахстан. 1971 рік – Василь Ремесло встановив особистий рекорд: його "Миронівською" засіяно половину всіх полів союзу. Більш розповсюдженого сорту пшениці на світі не було.

Кремлівське керівництво не приховувало радості. На одному із зібрань Брежнєв заявив, що стараннями українця країна заробила 1 мільярд 600 мільйонів рублів.

Піджак полтавчанина провисає від усіх орденів і відзнак, які йому чіпляють, а його портрети розвішують мало не у всіх хлібних магазинах союзу. Мовляв, країна повинна знати своїх героїв.

Селекціонер вішає у своєму кабінеті карту світу і лише помічає, де засівають його сорти.

Спочатку почали з братніх тоді комуністичних країн: Чехословаччини, Німецької демократичної республіки, Угорщини, Болгарії. Але слава про сорт шириться: його закуповує Фінляндія, Данія, Голландія.

В наш час на основі сорту "Миронівська-808" вивели ще понад 400 сортів пшениці.

24tv.ua

Добавить комментарий
Отправить
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив