Возможность проголосовать – для каждого гражданина Украины, - «Оппозиционный блок»

11.10.2014 в 18:24


Военные действия на Востоке привели к появлению потока беженцев, количество которых в настоящий момент оценивается в 300 тысяч, из них 6 тысяч – в Николаевской области. 

«Оппозиционный блок» убеждён: голос каждого должен быть услышан. К сожалению, приходится констатировать, что нынешней властью не предпринимается необходимых усилий для того, чтобы обеспечить возможность проголосовать для беженцев. Не информируются они даже о принятых изменениях, способных упростить процесс голосования. Например, практически неизвестно широкой общественности, что вынужденным переселенцам из Донецкой и Луганской областей, точно так же, как и гражданам с местом регистрации в АР Крым и г. Севастополе, не нужно для внесения изменений в реестр избирателей предъявлять документы, свидетельствующие о необходимости изменения места голосования.

Возможно, на фоне проблем обеспечения беженцев жильём и работой, данный вопрос может показаться второстепенным. Однако это не может быть оправданием того, что не решается проблема гражданских прав беженцев – в особенности, когда и в реализации социально-экономических прав всё не гладко. Возможность принять участие в голосовании – залог того, что гражданин не будет чувствовать себя отверженным, залог единства страны.

«Оппозиционный блок» видит своей задачей вернуть голос тем, кого не хочет слышать власть. Важно мнение каждого гражданина. Поэтому мы размещаем информацию о возможноси голосования не по месту проживания и призываем к её распространению среди всех, кого это может касаться.
Вимушені переселенці зі східних областей України мають право змінити місце голосування без зміни виборчої адреси для голосування 26 жовтня 2014 року.

Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців», «Про вибори народних депутатів України», Постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012року № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси» громадянин України може проголосувати на виборчий дільниці за місцем свого фактичного проживання.

Зверніть увагу !!!

Виборець, якому тимчасово змінено місце голосування зможе проголосувати 26 жовтня 2014 року лише бюлетенем у загальнодержавному виборчому окрузі (тобто, тільки за партійний список). Реалізація цього права забезпечується шляхом включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці.

Що потрібно для того щоб реалізувати це право?

Розглянемо у покроковому алгоритмі з окремими рекомендаціями.

1. Перш за все слід визначити орган ведення Державного реєстру виборців України за фактичним місцем проживання.В залежності від місця проживання виборця органом ведення Реєстру може бути:

- у місті Києві –відділ ведення Державного реєстру виборців відповідної районної державної адміністрації у місті;

- у місті обласного значення без районного поділу–відповідний виконавчий комітет міської ради;

- у місті обласного значення з районним поділом –відповідний виконавчий комітет районної у місті ради або виконавчий комітет міської ради;

- у районі– відповідний структурний підрозділ апарату районної державної адміністрації.

2.Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування до вказаного вище органу. Форму заяви Ви зможете отримати безпосередньо у вказаному вище органі. У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу: прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові, дата та місце народження(згідно з паспортом), його виборча адреса(адреса державної реєстрації вказана у паспорті), а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів.

3.Додати до заяви документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій. Законодавство не визначає можливого переліку таких документів! Тому, такими документами можуть бути: студентський квиток, довідка про навчання у ВНЗ за денною формою навчання, копія трудової книжки (підтверджує ваше проживання у цьому населеному пункті), довідка тимчасового переселенця та інші документи. Рекомендується додати до заяви документи, що підтверджують адресу Вашого фактичного проживання. Такими документами можуть бути: документи про право власності на житло, документ про право користування житлом (ордер, договір оренди тощо) або копія паспорта з сторінками реєстрації місця проживання особи, з якою ви перебуваєте у шлюбі чи родинних зв’язках (з зазначенням про це у заяві).

4.Строк подання заяви – з 10 до20 жовтня 2014 року включно.

Виборцю можуть відмовити у задоволенні заяви особи про тимчасову зміну місця голосування з таких підстав:

- якщо особа не має права голосу на виборах 26 жовтня 2014 року;

- якщо заяву визнано необґрунтованою;

- якщо до заяви виборцем не додано документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Зверніть увагу !!!

У згаданій вище постанові передбачений вичерпний перелік підстав відмови у задоволенні заяви особи про тимчасову зміну місця голосування. У разі відмови за заявою, виборця мають повідомити про результати розгляду заяви та конкретно зазначити підстави відмови! Відмова не позбавляє Вас права повторного звернення після усунення обставин за яких Вам відмовили.

Комментарии (9)
***
11.10.2014 в 18:49 | UA

<удалено модератором>

Вадим
11.10.2014 в 19:01 | UA

<удалено модератором>

грамотный
11.10.2014 в 19:06 | UA

Ещё бы власти распространять такие сведения, это ж "неправильные" избиратели

Андрей
11.10.2014 в 19:19 | UA

<удалено модератором>

Закона.нет
11.10.2014 в 19:22 | UA

Узаконенные "карусели". Всем скажут, что жители восточной Украины у нас голосовали исключительно за блок Парашенко...

***
11.10.2014 в 20:11 | UA

<удалено модератором>

Нечитайло
11.10.2014 в 20:20 | UA

Даже читать не стал.
Вы оппозиция? Так 6 месяцев назад вы же были у власти! Это ж вы довели народ до революции!
На кой это было бы надо людям ехать в Киев со всей Украины и стоять там на морозе, если бы вы падлюки людей не довели до этого протеста. А потом, когда вас прогнали, вы решили урвать себе кусок Украины и править там дальше. Хотели создать Новороссию, а получили Лугандон.
Гореть вам в аду, падлы!

АБВ
11.10.2014 в 21:45 | UA

< Нечитайло 2014.10.11 20:20 [UA]
Да кто кого до чего доводил? До курса бакса - 15, до повышения цен на всё и вся? Не подписали угоду с Евросоюзом. Вот и всё. А кому он на хрен нужен. А эти молокососы и бомжи под руководством правосеков за америкосовские бабки пошли скакать, крушить, ломать в этом Куеве всё и вся. А потом Кто-то ещё будет вякать про Крым, Ворошиловград, Донецк. Сидите молча и заткните лучше свои пасти.

Waterman
11.10.2014 в 23:11 | XX

<удалено модератором>

Добавить комментарий
Отправить
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив