Порошенко призвал Шокина и Яценюка уйти в отставку: «нет доверия общества»

16.02.2016 в 15:49

Президент Украины Петр Порошенко призвал премьер-министра Арсения Яценюка и Генерального прокурора Виктора Шокина добровольно уйти в отставку.

 

Об этом глава говорится в обращении главы государства на его официальном сайте.

 

Приводим полный текст обращения на языке оригинала:

 

"Дорогі співвітчизники!

 

За два роки після перемоги Революції Гідності наша країна зробила серйозні і впевнені кроки на шляху європейської інтеграції.

 

Ми розпочали низку надзвичайно важливих і дуже складних реформ.

 

Та люди вимагають більшого.

 

Очевидно, що і суспільство, і влада не задоволені темпами змін.

 

Очевидно, що нам треба прискорити позитивні перетворення, відкрити друге дихання у проведенні реформ.

 

Очевидно, що з початку року ми не лише збавили швидкість, а взагалі почали гальмувати.

 

Уряд втратив підтримку з боку коаліції. Щоб провести через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, приходиться часто-густо позичати голоси у позакоаліційних груп та позафракційних депутатів.

 

Напруга між Урядом та фракціями стала настільки високовольтною, що створює загрозу життєздатності коаліції. Її ж розпад в свою чергу неминуче занурить країну в глибоку і довготривалу політичну кризу.

 

Так, урядова команда, - як і вся влада, що центральна, що місцева, - працюють у дуже складних умовах.

 

Це і військові дії, і руйнація значної частини промислової інфраструктури.

 

Це і агресивне закриття Росією ринку для наших виробників, і блокування Москвою нашого товарного транзиту в треті країни. Врешті-решт, відбувається падіння світових цін на ключові статті нашого експорту.

 

Об’єктивний наслідок такого збігу обставин множиться на суб'єктивні прорахунки.

 

В результаті - маємо падіння рівня життя громадян України, а разом з ним – і довіри людей до влади.

 

Згідно опитувань громадської думки, понад 70% виборців виступають за відставку Кабінету Міністрів. Погодьтеся, це той показник, який ігнорувати категорично неприпустимо.

 

Чинна Конституція не наділяє Президента правом безпосередньо регулювати стосунки коаліції та Кабінету Міністрів, а тим більше самостійно вирішувати кадрові питання. Але як гарант Конституції, як людина, яка взяла на себе відповідальність за стратегію реформ, я не можу байдуже спостерігати за тим, що відбувається.

 

Поки між двома будівлями на Грушевського неначе гарячу вуглину перекидають відповідальність, не рухається вперед і тупцює на місці ціла країна.

 

Ми втрачаємо дорогоцінні дні, тижні, місяці. І це й той час, коли на роки й десятиліття відстали від наших успішніших сусідів!

 

Вихід із патової ситуації потребує політичної волі з боку Президента і спільної відповідальності глави держави, парламенту та Уряду.

 

Сьогодні зранку я мав зустріч і грунтовну розмову з Генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку.

 

Віктор Шокін впровадив ті реформи, яким в ГПУ чинили спротив десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань, тощо. Це з одного боку.

 

З іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку Генпрокурора.

 

З такими ж самими мірками слід підходити і до Уряду. Кабінет Міністрів зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ. Але суспільство явно вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі.

 

А хіба не ясно, що проводити успішні реформи може лише Уряд, який користується достатньо високою підтримкою співгромадян?

 

Щоб відновити довіру, терапії вже замало, потрібна хірургія.

 

Момент для часткового оновлення Кабінету Міністрів упущено. Про нього надто довго говорили, і в результаті - забалакали.

 

Тепер вже очевидним є запит на повне перезавантаження Уряду. Поки що у Прем'єр-Міністра зберігається можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту.

 

Тотальне переформатування Кабінету Міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі "Солідарності", "Народного фронту", "Самопомочі" та "Батьківщини".

 

Особливо апелюю до "Народного фронту" та його лідерів, з якими пліч-о-пліч пройдено важкий шлях; яких вважав, вважаю і далі вважатиму своїми однодумцями і політичними партнерами.

 

Ані доля цього Уряду в цілому, ані жодні персональні амбіції його членів не повинні вплинути на єдність нашої проєвропейської демократичної команди. В коаліцію об'єднувалися не заради посад, а заради принципів. Принаймні, людям казали саме так, чи не правда?

 

Призначення в Уряд мають відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції. На технократичній реформаторській основі. Із фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів.

 

Завдання такого Кабінету Міністрів – забезпечити зростання ВВП та почати відновлення рівня життя, організувати чесну приватизацію, прозоре управління державними підприємствами, впровадити жорсткі антикорупційні кроки, продовжити співпрацю з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

 

Все це лише посилить наш стратегічний курс на Євросоюз, НАТО, на посилення обороноздатності країни, на підвищення добробуту українців, зміцнення демократичних основ нашої парламентсько-президентської політичної системи.

 

Я переконаний, що країна не має резерву часу, аби за неповні два роки вже вчетверте зануритися у виборчу кампанію, та ще й в умовах зовнішньої агресії.

 

Внутрішня політична війна всіх проти всіх, - це мрія нашого північно-східного сусіда.

 

Ось чому я взяв слово і висловив своє бачення виходу із кризи – щоб уникнути найгіршого сценарію.

 

Розпуск Верховної Ради не обов’язок, а лише право Президента. І я ним скористаюся лише в крайньому випадку, якого ми просто не маємо права допустити.

 

Питання відновлення довіри має бути вирішене в стінах цього парламенту.

 

Довіра – це головний ресурс, який необхідний для того, щоб вирішувати проблеми того масштабу, які стоять перед нашою країною.

 

Чекаю від Парламенту на швидкі і державницькі рішення. А за мною – не станеться.

 

Покладаюся на підтримку з боку суспільства, дорогі співвітчизники.

 

Слава Україні!"

Комментарии (26)
Николаевец
16.02.2016 в 16:07 | UA

мало того в отставку их нужно отправить в ту страну -союзника. которая их советовала и назначала. пусть там себя проявят

антикроль
16.02.2016 в 16:09 | UA

Расстрелять не дешевле для бюджета?

ЗемлячоК
16.02.2016 в 16:12 | UA

Такое впечатление, что бешеное доверие к тебе Педро....

!!!
16.02.2016 в 16:14 | UA

Одного раза было бы достаточно.
Второй раз для кастрюлеголовых?

Фукс
16.02.2016 в 16:17 | UA

Ми розпочали низку надзвичайно важливих і дуже складних реформ.
Та люди вимагають більшого.

Конечно !!! Даёшь доллар по 100 грн !!! Даёшь коммуналку по 10000 грн за однокомнатную квартиру, цены на продукты в 10 раз выше, Мобилизацию непрерывно пока всех не поубивают к херам собачьим, даёшь приватизацию всех оставшихся предприятий и.т.д....

Алекс
16.02.2016 в 16:17 | UA

Фото..... Мечта многих....

не в отставку
16.02.2016 в 16:26 | UA

А предккам в АД их всех

РЕАЛ
16.02.2016 в 16:28 | UA

Даже если эту петушню оттуда выкинуть, то вместо них придет другая такая же петушня. Нормальных там быть не может априори. Это Украина...

Прокуратор
16.02.2016 в 16:30 | UA

Класное фото !!!!!
Приговор по ходу уже вынесен .
На какую дату назначена публичная экзекуция Сени и Виктора ??????
Для симетрии ещё надо бы с десяток с жопоблока повесить .

Артем
16.02.2016 в 16:33 | UA

> Алекс (2016.02.16 16:17 [UA])+100500

а обещания?
16.02.2016 в 16:41 | UA

Хочу увидеть куля в лоб. Желательно в прямом эфире по всем каналам. И что б повтор крутили.

прохожий
16.02.2016 в 16:54 | UA

Надолго этого майдаунам не хватит. Все равно Пете придется самому уходить. Кто бы ни пришел следующий - будет только хуже. Нет никакой принципиальной разницы, кто управляет разбитой телегой без руля и тормозов, которая катится с горы навстречу обрыву.

БУКВОЕД
16.02.2016 в 16:54 | UA

Комментарий к фото: "Разве так убиваютя? Так не убьёшься!" Надо стакан с водой и цианистым калием, верёвку на шею и с пятидесятиметрового утёса. Верёвку закрепил, стакан выпил и... прыг вниз. Хотя и тут может выжить. А жаль...

работяга
16.02.2016 в 17:00 | CY

Мог бы и личный пример подать. Было бы справедливо.

они не достойны
16.02.2016 в 17:01 | UA

БУКВОЕД
2016.02.16 16:54 [UA]
Такой лёгкой смерти !

конструкторам, блин
16.02.2016 в 17:02 | UA

выли и бесились, шо нехороший Янукович восстановил в стране диктаторскую конституцию. вопили, что немедля, вот прям вот сию секунду надо посадить тех судей КСУ, которые, видите ли, могут иметь противоположное мнение. ну - хорошо... Януковича нет, судей тех похоже тоже уже нет (посадили?), а в итоге в стране ситуация, что президент ничего сделать НЕ МОЖЕТ. он может только смиренно блеять - хлопцы, а не угодно ли будет вам уйти? а если хлопцы в ответ скажут - не угодно? то шо тогда? не, я фигею - кажж божий день они вопят шо путен вот прям каждую ночь ложится с мыслью как бы нехорошую украину анально покарать. вот никто не задавался вопросом - а вот если ему в башку и впрямь придет такая мысль - то вот они шо делать тогда будут? вот так же блеять, как и сейчас? путен вам такую конструкцию запулил шо презик вместо того чтобы рявкнуть и стукнуть кулаком по столу - блеет как овца паршивая какая? или кто? паскуды...

хлопець із первомайська
16.02.2016 в 17:11 | UA

Дуже довго очікуване рішення. Тільки пане ПРЕЗИДЕНТЕ - не просити треба, а гнати до біса і не сумніватисьІ
І не звертайте увагу на коментарі кремлівських засланців .
Змінивши КАБМІН і найголовніше ПРЕМ,ЄРА ви більше не будите політично залежним !
А замість ШОКІНА - на генпрокурора - звільненого ШОКІНИМ Віталія Касько.

типо ж засланец
16.02.2016 в 17:23 | UA

> хлопець із первомайська (2016.02.16 17:11 [UA])

"Дуже довго очікуване рішення"...
где ты какое решение увидел? в чем оно, родимый? конкретно - в чем? решение - это когда есть категоричный ответ - дважды два - пять (или ты в школе болел тогда?) увидать тут "решение" - это примерно так же, как общаться тут с презиком... и аплодировать ему не хуже, чем на 26-м съезде... каждая особь из вот таких вот "хлопцев" каждый день считает необходимым помочиться на все то, что с Союзом связано - а того и не замечает в убогости своей, что Союз своим самым гнусным как сидел в вас всех, так и сидит...

хлопець із первомайська
16.02.2016 в 18:28 | UA

Для " типо ж засланец".
Розумієш голубе сизенький, можлови ти і робиш у слові " член" три помилки ,а у слові "ЕЩЕ" цілих чоторі.
Якщо ти дивився фільм " Анжеліка маркіза ангелів " - то там для тебе " любителя помочитися" - є відповідь - бажання перзидента не обговорюють - а ВИКОНУЮТЬ !!!
Перейду на твой родной русский - "весь твой лепет - это и есть убогость". Где ты нашел тему СОЮЗА и его присуствия, хочеш показаться слишком знающим и правильным . Да предложение президента - очень давно ожидаемое решение, и если тебе это не понятно, то мне тебя очень жаль ! И чего ЖЕ БОЛЬШЕГО можна ожидать о т - " ТИПО Ж ЗАСЛАНЦА".
Моё тебе с кисточкой - обізнаний ти наш

хлопцу еще раз
16.02.2016 в 19:16 | UA

> хлопець із первомайська (2016.02.16 18:28 [UA])
Моё тебе с кисточкой - обізнаний ти наш

и вам того же... мне всегда нравилось, что когда у национально настроенной публики внятные аргументы иссякают (если вообще были) - она всегда быстренько скатывается на уровень "ты тут самый правильный, да? шо - самый умный тут чи шо?"
валяйте аплодируйте вашему перзиденту (очень опечаточка там по Фрейду у вас) дальше... и считайте каждый его чих глубокомысленным _решением_ ... ваша милость там гневно вопрошала, где я там Союз увидал - самое гнусное союзное в ваших подобострастных речах, дорогой, когда филейная часть не просто так, а по зову сердца вылизывалась...

SSKAKYN
16.02.2016 в 19:43 | RU

А ПОЧЕМУ НИКТО НЕ СКАЧЕТ..Я РАЗБЕРУСЬ..

Alex
16.02.2016 в 19:56 | UA

> хлопець із первомайська (2016.02.16 18:28 [UA])
Да ты не только не понял что тебе написали, но и по методу кастрюлеголовых все перевернул с ног на голову, а как же у вас все виноваты кроме вас самих. Кстати мог тебе написать на твоем украинском, но ради тебя и тебе подобных облом в винде включать украинскую раскладку

іще раз "типо ж засланцу"
16.02.2016 в 20:05 | UA

Нічого нового ти мені не розповів, окрім безсиля і власної пихи - нічого !
Мабуть власний досвід вилизувати у тебе занадто великий !
Нестерпне ставлення до думки інших - це ваша спадкована від предків риса. Вам ніколи не зроміти людей які прагнуть жити не так як ви.
Доречі - людина яка не має національної гідності, нічого не варта ( батьківщини ви також не визнаєте).
Але ти мене відверто здивував - невже тобі невігласу відомо хто такий Фрейд ?
Особисто у мене великі сумніви...
Тепер уже без ніяких побажань - без кісточки і ягідки . Пам,ятаєш , що сказав Шескпір у 16-му сонеті - " Гуляй Вася "

хлопець із первомайська
16.02.2016 в 20:53 | UA

Лопнула ...... пропали гроші . Мавпи не змогли відправити кроліка. Це повний пі....ц.
Мєріков "ликует" - його майбутнє не таке уже й погане.
Послання Верховній Раді:
Вы - творящие зло без конца
В судный день не надейтесь на милость ТВОРЦА
БОГ - простивший не сдалавших доброго дела
Не простить сотворившего зло подлеца

124
17.02.2016 в 08:14 | UA

У людей доверие к премьеру и президенту одинаковое, так как это одна опг... Шокин -договорняк для обмана людей. Так, что во всех наших бедах виноват путлер?

зк
17.02.2016 в 08:29 | UA

> хлопець із первомайська (2016.02.16 20:53 [UA])- Який ти довірчивий та наївний хлопчик..... Цю виставу зробив твій любимий президент, який бідний та щирий-( чому ж ти мовчиш, що янек-зек в порівнянні з ним олігархом - просто бідняк?) Чому його бізнес у путлера розквітає? Хлопчик не тушуйся, не доказуй мені зворотньє, а зрозумій, що ми народ України і наша держава зможемо жити і розвиватися, лише тоді коли нами не буде керувати обама і тоді коли ти сам ХЛОПЕЦЬ З ПЕРВОМАЙСЬКА И МИ ТЕЖ ВСІ РАЗОМ _ ПОЧНЕМО ГОВОРИТИ НА БІЛЕ, ЩО ВОНО ДІЙСНО БІЛЕ, А НА ЧОРНЕ , ЩО ВОНО ДІСНО ЧОРНЕ І В НАШИХ БІДАХ НЕ ПУТЛЕР ВИННЕН ,,, ЛЯШКО СКАЗАВ ПРАВДУ...